פרשת פישר: "המידע שמלכה העביר - רכילות ושבבי מידע"

ערן מלכה הציע לחוקריו מידע אודות בכירים במשטרה וברשויות אכיפה אחרות - זאת בתקופה לחתימת הסדר טיעון. אולם גורמים המעורים בחקירתו העריכו כי בשלב זה ספק אם הדבר יבשיל מאחר ומלכה סיפק "רכילויות ועדויות שמיעה"

מיד אחרי שהוגשו נגד עורך הדין רונאל פישר ורב פקד בדימוס ערן מלכה כתבי אישום, הציע האחרון למסור מידע דרמטי על בכירים במשטרה וברשויות אכיפה אחרות בתמורה להסדר טיעון. אולם כעת טוענים גורמים המעורבים בחקירה כי ספק אם המידע שמסר מלכה יביא להבשלת הסדר טיעון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

רב פקד בדימוס ערן מלכה סיים אתמול (שני) להעיד בפני חוקרי המחלקה לחקירת שוטרים במסגרת מעורבתו בפרשת רונאל פישר. תוצרי החקירה הועברו לבכירים בפרקליטות המדינה בכדי לעבד את החומרים ולהעריך את שוויים לצרכים משפטיים.

גורמים המעורים בחקירת מלכה טוענים כי מלכה הבטיח להפליל גורמים בכירים ביותר במשטרה, אבל בסופו של יום החומר שהוא מסר מסתכם בעיקרו ברכילויות, בשבבי מידע ועדויות שמיעה. הגורמים הדגישו כי בנסיבות האלה קיים ספק רב באשר לאפשרות שייחתם הסדר מול מלכה שיקנה למדינה זכות לעשות שימוש בחומרים האלה ומצד שני יספק למלכה הקלות אפשריות בעונשו.

יש לציין בהקשר זה כי גם שולה זקן, כשפנתה למשטרה - מסרה חומרים דלים למדי, ובפרקליטות טענו כי אין בהם בכדי להביא לחתימת הסדר טיעון עבורה.  

"הפרשה שתזעזע את המדינה"

ההערכות בקרב הגורמים המעורבים בחקירתו של מלכה, באות ימים ספורים לאחר שיו"ר ועד עובדי נמל אשדוד לשעבר, אלון חסן, שב והבטיח כי פרשת "רונאל פישר" שחשף תזעזע את המדינה. חסן טען כי כי מעורבותה בפרשה של פרקליטת המחוז לשעבר, עו"ד רות דוד, היא רק קצה הקרחון וכי השחיתות מגיעה עד לצמרת המשטרה והמדינה. "זה רק הפרומו למה שיתגלה בשבועות הקרובים, ואני לא חוזר בי. לא הייתה פרשה כזו מאז קום המדינה".

כמעט שנה לאחר מעצרו של עו"ד רונאל פישר בחשד לשורת עבירות שוחד ומרמה שבהן כעת הוא מואשם, תיאר  מי שחשף את הפרשה את היקף המעורבים בה. " זה רק הפרומו", אמר אלון יו"ר ועד עובדי נמל אשדוד לשעבר, אלון חסן, לעודד בן עמי. "אני יכול לומר שיש עוד קצינים בכירים יותר מערן מלכה שמעורבים בסיפור הזה ומשרתים עדיין במשטרה. הסיפור של רונאל פישר ורות דוד הוא קצה קרחון של מה שישמעו בשבועות הקרובים, ואני לא חוזר בי".

ברמיזותיו לא הסתפק חסן רק בצמרת המשטרה, וגילה כי גם ידיהם של בכירי שלטון טמונות בפרשה. "יש גורמים בכירים מאוד במדינה שמעורבים בסיפור הזה שהם לא שוטרים", אמר חסן. "אני לא רוצה לשבש את החקירה שמתנהלת. אני רק יכול לומר שהמדינה תזדעזע ממה שייחשף".