שי ניצן סירב לדון עם פרקליט אולמרט

מיד לאחר שבית המשפט הרשיע את אולמרט בפרשת טלנסקי לפני כחודשיים, פנה עורך דינו אייל רוזובסקי לפרקליט המדינה במטרה לדון עמו על העונש הצפוי ולבקש להסתפק במאסר על תנאי בלבד. שי ניצן סירב לבקשתו והפנה אותו לפרקליטות מחוז ירושלים. רוזובסקי התעקש, ניצן התמיד בסירובו והפגישה לא התקיימה

אולמרט בבית המשפט (גיל יוחנן)

הבוקר (שני) גזר בית המשפט המחוזי על ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט שמונה חודשי מאסר בפועל בפרשת טלנסקי, אך כעת מתברר כי מיד לאחר הרשעתו לפני כחודשיים ביקש פרקליטו של אולמרט להגיע להבנות בנוגע לעונש.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בחודש מרס האחרון, מיד לאחר ההרשעה, פנה עורך הדין אייל רוזובסקי לפרקליט המדינה שי ניצן וביקש לקבוע איתו פגישה שבה ידונו בעונשו של ראש הממשלה לשעבר. מלשכתו של ניצן השיבו לו - פרקליטות מחוז ירושלים היא שמטפלת בעניין.

סירב לבקשת הפרקליט. שי ניצן (Olivier Fitoussi /FLASH90)

בשל העובדה כי לא מדובר בתיק רגיל אלא במשפט שעוסק בראש ממשלה לשעבר בישראל, התעקש רוזובסקי וביקש שוב להיפגש עם ניצן ולהסתפק במאסר על תנאי, אך בלשכת הפרקליט התמידו בסירובם והדגישו כי הממונה על הנושא היא פרקליטת מחוז ירושלים נורית ליטמן. לבסוף לא התקיימה פגישה בין הצדדים.

בהקראת גזר הדין של אולמרט הבוקר הדגישו השופטים: "איש ציבור, שר בממשלה, המקבל כספים במזומן בדולרים, מחזיקם בקופה סודית, עושה בהם שימושים פרטיים, ואינו מדווח לאיש, חוטא בעצמו ומחטיא את השירות הציבורי וגורם לאיבוד האמון בו. חומרה מיוחדת יש בהסתרה ובאי הדיווח - דגל שחור מתנוסס מעל עבירה כזאת".

הם נתנו משקל לפועלו הציבורי של ראש הממשלה לשעבר אך קבעו כי אין בו כדי למנוע משליחות לכלא: "הנאשם צבר זכויות רבות ומעלות רבות, רגישות אישית ומשפחתית, תרם תרומה גדולה לחברה ולמדינה ויש בהן כדי למתן את העונש, אך לא כדי למנוע מאסר בפועל".