העונש מידתי, הערעור יעכב את הביצוע

פרופ' עמנואל גרוס, מומחה למשפט פלילי, מסביר כי העברות שבהן הורשע אולמרט חייבו את השופטים לגזור עליו מאסר בפועל ומדגיש כי מדובר בעונש שיתווסף לזה שנגזר עליו בפרשת הולילנד – בכפוף להחלטה בערעור שהגיש. הכרזת סנגוריו של רה"מ לשעבר כי יגישו ערעור גם הפעם צפויה להביא לדחייה נוספת של ביצוע העונש

"עונש מידתי", אולמרט עם סנגורו אלי זוהר (נועם מושקוביץ)

אחרי שבית המשפט המחוזי בירושלים שלח הבוקר (שני) את ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט לשמונה חודשים בכלא בפרשת טלנסקי, מסביר פרופסור עמנואל גרוס, מומחה למשפט פלילי, כי מדובר בעונש שיתווסף לזה שכבר נגזר עליו בפרשת הולילנד. המשמעות: אולמרט ניצב כעת בפני ריצוי מאסר של שש שנים ושמונה חודשים, בכפוף לערעורים שיידונו בעליון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

פרופ' גרוס מחזק את עמדת השופטים שלפיה גם אם לוקחים בחשבון את תרומתו של אולמרט למדינה ולחברה, העברות שבהן הורשע מחייבות מאסר בפועל ואומר כי העונש שנגזר עליו הוא מתון יחסית.

פרופ' גרוס התייחס גם לעיכוב ביצוע העונש שנתנו השופטים לאולמרט והסביר כי לראש הממשלה לשעבר יש כעת 45 ימים שבמהלכם עליו להגיש ערעור לבית המשפט העליון, צעד שסנגוריו כבר מיהרו להכריז שבכוונתו לנקוט.

כשיגיש את הערעור צפוי אולמרט לבקש מבית משפט העליון להאריך את דחיית ביצוע העונש עד להחלטה בערעור - כפי שעשה בערעור שהגיש על העונש שנגזר עליו בפרשת הולילנד.