אלון חסן: "המדינה תזדעזע ממה שייחשף בפרשת פישר"

מי שחשף את הפרשה שלימים זכתה לכינוי "פרשת רונאל פישר" - הוא אלון חסן, לשעבר יו"ר ועד עובדי נמל אשדוד, אשר תועד מעביר לעו"ד פישר תיק ובו עשרות אלפי שקלים במזומן. בריאיון לחדשות 2 הוא מבטיח: "זה רק קצה הקרחון, בכירים נוספים מעורבים בפרשה"

יו"ר ועד עובדי נמל אשדוד לשעבר, אלון חסן, שב ומבטיח כי פרשת "רונאל פישר" שחשף תזעזע את המדינה. בריאיון לעודד בן עמי הערב (רביעי) העיד חסן כי מעורבותה בפרשה של פרקליטת המחוז לשעבר, עו"ד רות דוד, היא רק קצה הקרחון וכי השחיתות מגיעה עד לצמרת המשטרה והמדינה. "זה רק הפרומו למה שיתגלה בשבועות הקרובים, ואני לא חוזר בי. לא הייתה פרשה כזו מאז קום המדינה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

כמעט שנה לאחר מעצרו של עו"ד רונאל פישר בחשד לשורת עבירות שוחד ומרמה שבהן כעת הוא מואשם, תיאר היום (רביעי) מי שחשף את הפרשה את היקף המעורבים בה. " זה רק הפרומו", אמר אלון יו"ר ועד עובדי נמל אשדוד לשעבר, אלון חסן, לעודד בן עמי. "אני יכול לומר שיש עוד קצינים בכירים יותר מערן מלכה שמעורבים בסיפור הזה ומשרתים עדיין במשטרה. הסיפור של רונאל פישר ורות דוד הוא קצה קרחון של מה שישמעו בשבועות הקרובים, ואני לא חוזר בי".

אלון חסן, ארכיון (פלאש 90)

ברמיזותיו לא הסתפק חסן רק בצמרת המשטרה, וגילה כי גם ידיהם של בכירי שלטון טמונות בפרשה. "יש גורמים בכירים מאוד במדינה שמעורבים בסיפור הזה שהם לא שוטרים", אמר חסן. "אני לא רוצה לשבש את החקירה שמתנהלת. אני רק יכול לומר שהמדינה תזדעזע ממה שייחשף".

על העסקה שיכול היה לחתום מול הפרקליטות בתמורה לעדותו בפרשה, מעדיף חסן שלא לדבר. לטענתו לא הייתה לו כוונה להביא לביטול החקירה המתנהלת נגדו בתמורה למסירת המידע שחשף. "לא חיפשתי לעשות שום עסקה ושום משא ומתן, ולא חיפשתי להיות עד מדינה", הודה חסן. "אני קורבן שהגיש תלונה על כך שסוחטים אותו. לא הייתה לי כוונה לעשות עסקה ולהודות בפשעים שלא עשיתי".

הפרקליטה לשעבר, רות דוד (פלאש 90)

חסן אינו נשמע מודאג לנוכח הגשת כתב האישום אפשרית נגדו, ואמר כי כל פרטי החקירה כבר הודלפו לו מצדו של פישר. "ידעתי שהתנהלה נגדי חקירה סמויה מעורך הדין שלי - רונאל פישר", אמר חסן. "ידעתי גם שיעצרו אותי ושיחקרו אותי, וגם על מה שישאלו אותי במהלך החקירה. הכל מוקלט ומתועד. לא הייתה פרשה כזו מאז שקמה המדינה".