הברנוער: 5.5 שנים בכלא לעד המדינה

במסגרת הסדר הטיעון, הושמט מכתב האישום המקורי האישום שייחס לזאור חנקישייב הדחה בחקירה ושיבוש מהלכי משפט. העונש: חמישה חודשים פחות מזה שעליו סוכם בהסדר הטיעון הקודם, שאותו ביטל עד המדינה בחודש נובמבר שעבר

זאור חנקישייב

כפי שפורסם לראשונה בחדשות 2 Online, בעקבות פגישה שנערכה לפני מספר ימים בין פרקליט מחוז תל אביב וסנגורו של עד המדינה בפרשת הרצח בברנוער באוגוסט 2009, זאור חנקישייב, שבו נורו למוות ליז טרובישי וניר כץ ז"ל, הוגש היום (רביעי) הסדר טיעון בעניינו של האחרון לבית המשפט המחוזי בעיר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ההסדר קיבל את אישורו של פרקליט המדינה עו"ד שי ניצן, ובמסגרתו הושמט מכתב האישום המקורי האישום שייחס לחנקישייב הדחה בחקירה ושיבוש מהלכי משפט. בין הצדדים סוכם כי ייגזרו עליו 5.5 שנות מאסר - חמישה חודשים פחות מן העונש שעליו סוכם בהסדר הטיעון הקודם, שאותו ביטל עד המדינה בחודש נובמבר שעבר.

בחודש נובמבר, במהלך דיון בבית המשפט המחוזי בתל אביב, אמר חנקישייב: "הגעתי להסדר, לא בגלל שאני מאשר את הדברים שהתביעה אומרת עליי, אלא שהפרקליטות והימ"ר עושים יד אחת כדי להפיל עלי את כל המחדלים שלהם בתיק הזה ולכך אני לא מוכן. אני לא מודה ומבקש להמשיך את ההליך".

על פי הסדר הטיעון שבוטל בסופו של דבר, אמור היה חנקישייב לרצות חמש שנות מאסר בפועל ועשרה חודשים בגין מסירת מידע שקרי בכוונה תחילה על מנת להטעות את המשטרה ולהפליל את חגי פליסיאן ברצח.

חנקישייב גרם לפליסיאן להודות בהקלטה שהוא אחראי לרצח

בחודש מרס בשנה שעברה, במהלך שהפתיע רבים, ביטלה הפרקליטות את ההסכם עם עד המדינה והחליטה להגיש נגדו כתב אישום חמור בגין בידוי ראיות. על פי כתב האישום, הוא טפל את ההאשמה על חברו פליסיאן, וגרם לו להודות בהקלטה שהוא אחראי לרצח במועדון בשנת 2009, שבו נורו למוות המדריך ניר כץ ז"ל והנערה ליז טרובישי ז"ל.

על בסיס השיחה המוקלטת והכוזבת ועל בסיס מידע נוסף שהעביר חנקישייב למשטרה, הוגש כתב אישום נגד פליסיאן - שבהמשך בוטל. בעקבות דבריו של חנקישייב סברה המשטרה כי פליסיאן ביצע את הירי במועדון כנקמה על כך שמנהל המקום, שאול גנון, תקף מינית את אחיו בני, דבר שהתגלה מאוחר יותר כהאשמת שווא.

לאורך החקירה טען פליסיאן כי הוא אינו אחראי לרצח, ואף סיפר כי עד המדינה הדריך אותו בעזרת מסרים בוואטסאפ, מה עליו לומר לו. בהוראת חניקישייב מחק פליסיאן את הדברים, אך מאוחר יותר הצליחה המשטרה להתחקות אחריהם בעזרת שימוש בתוכנה ייחודית שהצליחה לשחזר את השיחה המפלילה ולחשוף את האמת.