פישר בחקירה: "איבדתי הכל בחיים"

הפרקליט העומד במרכז הפרשה החמורה לא מספק מידע רב בחקירתו ובעיקר שומר על זכות השתיקה. באחד המפגשים בינו לבין חוקרת המשטרה המעמתת אותו עם דבר עדותה של ע', עדת המדינה נגדו, הוא אמנם לא מתייחס - אך אומר: "חוץ מללכת ולדוג מדי פעם אני לא עושה הרבה; אני לא יכול ללכת ברחוב". תמליל החקירה

"את יושבת מול אדם שאיבד הכל בחיים. את העבודה שלו, המשרד שלו, את החיים שלו, הכל. את יודעת, חוץ מללכת ולדוג מדי פעם אני לא עושה הרבה. אני לא יכול ללכת ברחוב". פרשת פישר ממשיכה להסתעף מדי יום, כשרק אמש (שלישי) פורסם לראשונה בחדשות 2 כי רב-פקד ערן מלכה, קצין המשטרה הנאשם בקבלת שוחד, חתם על הסכם עם מח"ש שבמסגרתו הוא הוצא ממעצר כדי למסור "עדות ניקיון" הנוגעת לביצוע עבירות פליליות של קציני משטרה אחרים. הבוקר מתפרסם תמליל נוסף מתוך אחת מחקירותיו של פישר, הנאשם יחד עם מלכה בלקיחת ומתן שוחד וקבלת דבר במרמה ובנסיבות מחמירות. פישר בחקירתו הזו בעיקר שותק.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

חוקרת המשטרה מעמתת את פישר עם דבר עדותה של ע', עדת המדינה, ש"נחקרת עכשיו בחדר הסמוך. היא סיפרה על התקשרויות ב'כתום'. אנא הסבר על מה מדובר".

פישר: "התשובות שנתתי עד כה,לאחר התייעצות עם פרופ' שפירא (פרקליטו), כיוון שזומנתי לשימוע בנוגע לחקירות נגדי אין מקום להוסיף ולשאול אותי שאלות הואיל ואני עד הגנה מטעם עצמי ולכן אין מקום שאשיב על השאלות - רלוונטיות גם לשאלה זו".

חוקרת: מי תיאם את הפגישה בינך לבין אלון חסן ערב לפני מעצרו?
פישר: כנ"ל
חוקרת: אז ספר לי לפחות היכן היא תוכננה
פישר: כנ"ל
חוקרת: אז ספר לי את למה זימנת את חסן יום לפני המעצר
פישר: כנ"ל
חוקרת: אז למה ביטלת את הפגישה בדקה ה-100?
פישר: כנ"ל, וכבר נשאלתי על השאלות האלה בחקירותיי הקודמות - מה שמוכיח שפרופ' שפירא צודק.
חוקרת: אז בוא ספר לי על ערן מלכה, חבר שלך. ספר לי איזה פרטים הוא הדליף לך על חקירתו של חסן?
פישר: כנ"ל
חוקרת: אז באיזה שלב בחקירה שלו (מלכה) הוא התחיל לשתף אותך בחקירה.
-פישר שותק-
חוקרת: כנ"ל? אני אומרת לך שאתה ידעת שאלון חסן הולך להיעצר, אתה ידעת את זה? בגלל שהחבר היקר שלך אמר לך את זה. אני אומרת לך שאתה תכננת להתריע בפניו שהוא הולך להיעצר, ובסוף קיבלת רגלים קרות, פחדת להיתפס בשיבוש, מה תגובתך?
פישר: כנ"ל, וכבר נשאלתי כבר על השאלות האלו בחקירותיי הקודמות. מה שמוכיח שפרופ' שפירא צודק.
חוקרת: ע' (עדת המדינה) מוסרת בחקירתה שקיבלת מערן מלכה מידע בנוגע לחקירה הצפויה של אלון חסן. תגובתך?
-פישר שותק-
חוקרת:
לא יפה, חשבתי שיהיה לנו יותר נעים.

פישר וחסן בימים יפים יותר

חסן בעימות: "באתי לתת לו 150 אלף שקל". פישר: "שכר טרחה"

אמש פורסם במהדורה המרכזית תמליל העימות המסקרן בחדרי החקירות בין אלון חסן, שפוצץ את הפרשה, לבין מי שהיה פרקליטו, עו"ד רונאל פישר, שהתרחש בתחילת הדרך, עוד לפני ההתפתחות המשמעותית בתיק שכללה את פיצוח הטלפון הסלולרי והפיכתה של ע' לעדת מדינה. לפניכם קטע מתוכו:

חוקר לחסן: מה באת אתמול לעשות?
חסן: אני באתי לתת לו 150 אלף שקל שיעביר לקציני משטרה, שוטרים, שיסגרו תיקים נגדי.
חוקר לפישר: מה אתה אומר לו?
פישר: אל תצעק עליי.
חוקר: תענה לי. ביקשת ממנו שוחד או לא?
פישר: אל תרים עליי את הקול.
חוקר: מותר לי. תענה לו.
פישר: כפי שאמרתי, אני אמרתי את מה שאמרתי למר חסן, כמובן מבלי שיש לי יכולת אמיתית לעשות את זה, אלא כפונקציה של הידע והתובנות שלי והניתוח שלי, ומדובר היה מבחינתי בשכר טרחה.
חסן: לא קיבלת ממני שכר טרחה. אני לא שילמתי את מה שהתבקשתי לשלם.
פישר: יש מחלוקת על השכר טרחה.
פישר: סיכמנו קדימה, על הייצוג.
חסן: איזה ייצוג?
פישר: אם אני לא מייצג אותך בפלילי...

בתחילת החודש, בתום משא ומתן ממושך, נחתם הסכם עם מי שנחשבה ליד ימינו של עורך הדין החשוד במתן שוחד, העוזרת האישית שלו - שצפויה כעת להעיד נגדו בבית המשפט. העוזרת האישית, המקורבת מאוד לפישר, נעצרה יחד עמו כבר לפני תשעה חודשים בשעה שהמתינה במכוניתו כשיצא לאסוף את תיק המזומנים מאלון חסן. כמו פישר גם היא סירבה למסור לחוקרי המחלקה לחקירות שוטרים את קוד הנעילה לטלפון הסלולרי שלה.

"עדות ניקיון". ערן מלכה (פלאש 90, מרים אלסטר)

השניים נעצרו בשנית לאחר שחוקרי מח"ש הצליחו לפצח את קוד הנעילה בטלפונים הסלולריים וככל הנראה לדלות מהם חומר בעל ערך להמשך החקירה. בימים שחלפו מאז המשא צבר ומתן בין נציגיה לבין המחלקה לחקירות שוטרים תאוצה וטיוטות הסכם הוחלפו - עד להחלטה שהתקבלה שלפיה תעיד נגדו.