פרשת הברנוער: הסדר לעד המדינה לשעבר

לאחר שטפל אשמה על חברו הקרוב, עד המדינה לשעבר בפרשת הברנוער בדרך לעסקת טיעון. לחדשות 2 Online נודע כי השבוע צפוי זוהר חנקישייב לחתום על הסדר טיעון, במסגרתו יודה במסירת מידע שקרי למשטרה. על פי ההסדר הוא ירצה 65 חודשי מאסר בפועל

עד המדינה לשעבר, ארכיון (חדשות 2)

פרסום ראשון: עד המדינה לשעבר בפרשת הברנוער, זוהר חנקישייב, יודה במסגרת עסקת טיעון עם הפרקליטות במסירת מידע שקרי למשטרה, שבעקבותיו נעצר לשווא חגי פליסיאן בחשד לביצוע הירי במועדון הנוער הגאה. לחדשות 2 Online נודע כי ביום רביעי הקרוב צפוי חנקישייב לחתום על ההסדר שגובש מול הפרקליטות, במסגרתו ירצה 65 חודשי מאסר בפועל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בתקופה האחרונה, היה סנגורו של חנקישייב, עו"ד אלעד רט, בשיח בנושא עם פרקליטות מחוז תל אביב, ובאחרונה הוא נפגש עם פרקליטת המחוז בנושא. הוא סירב להגיב לידיעה.

באוקטובר האחרון הוא החליט לבטל במפתיע את הסדר הטיעון שגובש אז עם הפרקליטות. במהלך דיון בבית המשפט המחוזי בתל אביב אמר חנקישייב: "הגעתי להסדר, לא בגלל שאני מאשר את הדברים שהתביעה אומרת עליי, אלא שהפרקליטות והימ"ר עושים יד אחת כדי להפיל עלי את כל המחדלים שלהם בתיק הזה ולכך אני לא מוכן. אני לא מודה ומבקש להמשיך את ההליך".

על פי הסדר הטיעון שבוטל בסופו של דבר, אמור היה חנקישייב לרצות חמש שנות מאסר בפועל ועשרה חודשים בגין מסירת מידע שקרי בכוונה תחילה על מנת להטעות את המשטרה ולהפליל את חגי פליסיאן ברצח.

חנקישייב גרם לפליסיאן להודות בהקלטה שהוא אחראי לרצח

בחודש מרס בשנה שעברה, במהלך שהפתיע רבים, ביטלה הפרקליטות את ההסכם עם עד המדינה והחליטה להגיש נגדו כתב אישום חמור בגין בידוי ראיות. על פי כתב האישום, הוא טפל את ההאשמה על חברו פליסיאן, וגרם לו להודות בהקלטה שהוא אחראי לרצח במועדון בשנת 2009, שבו נורו למוות המדריך ניר כץ ז"ל והנערה ליז טרובישי ז"ל.

על בסיס השיחה המוקלטת והכוזבת ועל בסיס מידע נוסף שהעביר חנקישייב למשטרה, הוגש כתב אישום נגד פליסיאן - שבהמשך בוטל. בעקבות דבריו של חנקישייב סברה המשטרה כי פליסיאן ביצע את הירי במועדון כנקמה על כך שמנהל המקום, שאול גנון, תקף מינית את אחיו בני, דבר שהתגלה מאוחר יותר כהאשמת שווא.

שוחרר, פליסיאן (פלאש 90)

לאורך החקירה טען פליסיאן כי הוא אינו אחראי לרצח, ואף סיפר כי עד המדינה הדריך אותו בעזרת מסרים בוואטסאפ, מה עליו לומר לו. בהוראת חניקישייב מחק פליסיאן את הדברים, אך מאוחר יותר הצליחה המשטרה להתחקות אחריהם בעזרת שימוש בתוכנה ייחודית שהצליחה לשחזר את השיחה המפלילה ולחשוף את האמת.

לפניות לכתב: MatanH@ch2news.tv

הצטרפו לעמוד הפייסבוק של מתן חצרוני