בעקבות התיעוד: כתב אישום הוגש נגד הצעיר שהתעלל בכלבה

בעקבות הסרטון שהועלה לרשת, בו נראה נער אוחז בכלבה וזורק אותה מעבר לגדר סמוכה, המשרד לאיכות הסביבה הגיש כתב אישום נגד הצעיר בן ה-18. "הנער התעלם מקריאות חבריו להימנע מהמעשים", נטען בכתב האישום. הכלבה, העונה לשם לולה, נבדקה ונמצאה בריאה ושלמה

הסרטון מהטלפון הנייד הוביל לכתב אישום: בעקבות התיעוד המזעזע בו נראה נער ממרכז הארץ כשהוא אוחז בכלבה ומשליך אותה מעל לגדר סמוכה, סרטון שחולל סערה ברשתות החברתיות, פתחה המשטרה בחקירה. היום (חמישי) הובילה החקירה לכתב אישום חמור נגד הנער בן ה-18 , בגין התעללות בבעלי חיים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בסרטון שצולם במכשיר סלולרי והופץ ברשתות החברתיות, צולם הנאשם כשהוא משליך בעוצמה ובמהירות את הכלבה "לולה" לגובה של כשלושה מטרים אל עבר חצר השכנים. בכתב האישום, שהוגש על ידי המשרד להגנת הסביבה, נטען כי החשוד "התעלם מקריאות חבריו להימנע מהמעשים".

כלבה מבוגרת ולקויית ראייה

הכלבה שתועדה בסרטון לא שייכת לצעיר הנאשם אלא לאמו של אחד מחבריו. "לולה", כלבה מבוגרת ולקויית ראייה, שרדה את הנפילה הגבוהה מעל לגדר צמחייה: הכלבה הובאה לאחר האירוע יחד עם בעליה לתחנת המשטרה, שם הבחינו כי היא במצב טוב וללא חבלות. מפקד תחנת כפר סבא, סנ"צ פרץ רצון, סיפר אז: "בצד האירוע הקשה, היה חשוב לנו לבדוק כי הכלבה בריאה ושלמה ואני שמח כי אכן כך הדבר".

גולשים רבים שצפו בסרטון פנו למשטרת ישראל, ומפקד מרחב השרון תנ"צ קובי שבתאי הורה על חקירה נגד הנער שנעצר. הצעיר הודה בחקירתו כי היה שיכור בעת ביצוע המעשים. בכתב האישום נטען כי הצעיר פעל "בהתאכזרות והתעללות בבעלי חיים" ובכך עבר לכאורה על חוק צער בעלי חיים: החוק אומר במפורש כי השלכת בעל חיים בצורה זו גורמת לסבל פיזי ונפשי עבור בעל החיים.

הנער בסרטון ההתנצלות שהעלה, הערב (מתוך עמוד הפייסבוק של אחד הנערים)


הנער המתעלל שהבחין במהומה הרבה שנוצרה הרבה סביב הסרטון בו תועד, פרסם לפני כשלוש שבועות סרטון התנצלות - כשפניו מכוסות במגבת הוא כתב בעמוד הפייסבוק שלו: "אני רוצה להתנצל בפני כולם. עשיתי מעשה נורא. אני ממש מתחנן בפניכם שתסלחו לי. אני הייתי מסטול באותו יום ואני לא בן אדם רע כמו שכולכם חושבים. ביום ראשון אני אתחיל להתנדב בעמותות למען החיות. אני שוב מתחנן שתסלחו לי, זה לא מרוע זה פשוט מחוסר שפיות. אני בסך הכל בן 17. בבקשה מכם, תשתפו ותנסו להבין".