לינוי בת ה-7 תובעת את המדינה: "חליתי בסרטן בגלל הזיהום"

משפחת סוסאן מחיפה, שבתם לינוי חלתה בסרטן הדם, הגישה תביעת פיצויים בסך מיליונים נגד משרד הבריאות והמשרד להגנת הסביבה. התביעה מסתמכת על חוות דעתה של מנהלת מחלקת הילדים בבית החולים שבו מאושפזת לינוי, שלפיה מחלתה קשורה באופן ישיר לזיהום האוויר. האב אמיר: "המאבק הזה רחוק מסיום"

לינוי סוסאן ומשחפתה בבית המשפט (חדשות 2)

המאבק הבריאותי הפך למשפטי: תביעה על סך מיליוני שקלים כנגד המשרד להגנת הסביבה ומשרד הבריאות הוגשה הבוקר (רביעי) לבית המשפט בחיפה על ידי משפחת סוסאן, שבתם לינוי בת ה-7 חולה בסרטן הדם מזה כשנתיים. סיפורה של המשפחה נחשף לראשונה בחדשות 2 לפני כחודש, כשחוות דעתה של רופאה בכירה בבית החולים שבו מאושפזת הבת, קבעה כי ישנו קשר בין זיהום האוויר במפרץ חיפה לבין מחלתה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

משפחת סוסאן הגיעה הבוקר לבית המשפט המחוזי כשהיא מלווה במספר פעילים סביבתיים וחברתיים שתומכים במאבק נגד הזיהום במפרץ. "הגיע הזמן שאנשים יתעוררו ויפסיקו לדחות את עניין הזיהום במפרץ חיפה", אומר אמיר סוסאן, אביה של לינוי לחדשות 2 Online. "אנחנו אומרים הבוקר די ורוצים שמי שאחראי לזיהום ולמחלה של ביתי יבוא על עונשו. המאבק הזה רחוק מסיום".

עורך הדין המייצג את המשפחה, חוסאם מארון, אמר שזאת לא תביעה ייצוגית, אך בני המשפחה קוראים לכל מי שרוצה להצטרף לעשות זאת לפי המקרה המייחד אותו. "אנו לא מסתמכים על ההתקפלות והזיגזג שעשו במשרד הבריאות ובמפרץ חיפה, התביעה שלנו מסתמכת על חוות הדעת הרפואית שקבעה את הקשר הישיר בין הזיהום למחלה", הוסיף.

הזיהום במפרץ חיפה (מגמה ירוקה)


על אף הסערה שעוררו הפרסומים על הקשר בין זיהום האוויר לתחלואה בסרטן, לטענת משרד הבריאות, אין כל עדות לכך שקיימות רמות תחלואה עודפות בסרטן בקרב ילדים המתגוררים באזור מפרץ חיפה. עם זאת, הנתונים מצביעים על רמות תחלואה גבוהות מהממוצע בקרב מבוגרים המתגוררים באזור.

הטענה הוצגה בחודש שעבר כשבמשרד הבריאות כינסו דיון סגור בהשתתפות מנכ"ל המשרד פרופ' ארנון אפק, נציגי המשרד להגנת הסביבה, ראשי איגודי רפואת ילדים והמטואונקולוגיה, ונציגי בתי החולים. במהלך הדיון הוצגו נתונים רשמיים ממאגר רישום הסרטן הלאומי.