שרה נתניהו תעיד הבוקר בביה"ד לעבודה

אחרי שנאלצה למסור תצהיר על התנהלות בית ראש הממשלה בעקבות תביעתו של אב הבית לשעבר מני נפתלי, תעלה היום רעיית ראש הממשלה שרה נתניהו לדוכן העדים בבית הדין לעבודה בירושלים, ושם תתאר כיצד, לטענתה, נפתלי לא מילא את תפקידו כראוי וביזבז כספי מדינה. נפתלי בכניסתו לבית הדין: "לשקר אין רגליים"

רעיית ראש הממשלה שרה נתניהו תגיע היום (ראשון) לבית הדין לעבודה על מנת לתת את עדותה במסגרת תביעתו של אב הבית לשעבר במעון ראש הממשלה, מני נפתלי. בתצהיר שהגישה נתניהו היא מסבירה כי בניגוד לטענותיו של נפתלי, הוא זה שהפציר בבני הזוג להעסיקו כאב הבית במעון הרשמי ברחוב בלפור בירושלים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

נפתלי הגיע הבוקר (ראשון) לבית המשפט ובכניסתו אמר לכלי התקשורת: "אני מבין שלשקר אין רגליים - ואני מקווה שהיום זה יוכח". רעיית ראש הממשלה, שתגיע בהמשך היום למסור את עדותה, טענה מצדה בתצהיר שהגישה לבית הדין: "תחילה דחיתי את בקשתו של התובע משום שהתעוררו בלבי ספקות באשר למידת התאמתו לתפקיד, אך לצערי הלכתי שולל אחר הבטחותיו והפצרותיו הרבות של התובע".

לטענת נתניהו, לפני עבודתו במעון הרשמי, הועסק נפתלי ביחידת האבטחה "מגן", אך עבודתו שם הופסקה בעקבות עימות מילולי ופיזי עם מאבטח אחר. "אילו הייתי מודעת לכך שהתובע סולק מתפקידו ביחידת האבטחה עקב מעורבותו בסכסוך אלים מילולי וגופני, לא הייתי מעוניינת במינויו לתפקיד אב הבית", אמרה נתניהו.

היא דחתה את הטענות כי הועסק בשעות לא שגרתיות והדגישה כי היה מודע מבעוד מועד על היקף המשרה. "סביבת העבודה במעון רה"מ הינה מיוחדת וייחודית, השילוב של מקום עבודה עם מקום מגורים יוצר, מטבע הדברים, סביבת עבודה מורכבת, התובע ידע מלכתחילה מהן דרישות התפקיד וידע שתפקידו מחייב נוכחות בשעות רבות, ולעיתים חריגות".

"נהג להשליך ארוחות לפח"

בתביעתו טען נפתלי כי ספג יחס מתנשא ומזלזל מצד אשת ראש הממשלה וכי היה עד להשתלחויות חסרות רסן כלפי העובדים האחרים. לדברי הגב' נתניהו, "מדובר בטענות חסרות כל בסיס אשר נועדו להכפיש את שמי". רעיית ראש הממשלה טוענת כי נפתלי הוא שהתעקש עד סמוך לתקופת העסקתו לקבל תקן של עובד מדינה, דבר המעיד לכאורה כי היה מעוניין להמשיך במשרתו.

לטענת נתניהו, נפתלי נהג להשליך לפח ארוחות שהוכנו על ידי עובדת מעון ראש הממשלה מיד לאחר שסיימה את משמרתה - דבר שגרם לצורך בהזמנת אוכל מבחוץ. "כאשר אני ובני משפחתי ביקשנו להשביע את רעבוננו, הוא טען כי העובדת לא הכינה ארוחות, ולפיכך הוא נאלץ להזמינן ממקור חיצוני".

עוד נטען בתצהיר שהגישה רעיית ראש הממשלה כי "תפקידו של נפתלי דורש מידה רבה של אמון, מסירות ונוכחות אישית, כמו גם דיסקרטיות ושמירה על פרטיותי ופרטיות בני משפחתי. התובע הפר את כל עקרונות היסוד הנ"ל בחוסר תום לב, כאשר התראיין בכלי תקשורת רבים".