מאי פאטל במכתב לשופטים: "זו רק ילדה בת 19 מול מג"ד. שקשקתי ממנו"

לאחר שקראה את פרטי הסכם הטיעון, כתבה המתלוננת נגד סא"ל חג'בי מכתב נרגש לשופטים שפרטיו מתפרסמים כאן לראשונה. "ההטרדות הפכו לפיזיות, בכוח, ללא הסכמה", כתבה מאי פאטל. למרות הדברים - ההסכם עמו אושר

פאטל בכניסתה לבית הדין הצבאי, היום (חדשות 2)

החיילת שהוטרדה מינית קוראת לשופטים שלא לאשר את עסקת הטיעון עם חג'בי: מאי פאטל בת העבירה היום מכתב לשופטים במהלך הדיון בבית הדין הצבאי בעניינו של מי ששימש מפקדה לשעבר, סא"ל לירן חג'בי - ובו היא מבקשת מהם שלא לאשר את עסקת הטיעון שנחתמה עמו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"שמי מאי, החלטתי לפנות אליכם כי אני מאוד נסערת מההחלטות של הפרקליטות הצבאית להתעלם מחומר הראיות ולא להעמיד את המפקד שלי לדין על עבירות מין חמורות שביצע בי בניגוד לרצוני ובכפייה, ותוך שהוא מנצל את היותו הבוס והמפקד שלי", פתחה פאטל את דבריה.

"אם יש לכם ילדה ואתם שולחים אותה לצבא - לא הייתם מצפים שהמפקד ישמור עליה כמו שהוא שומר על חייל בן? האם הייתם מסכימים שיוותרו למי שהפך את הבת שלכם לנפגעת טראומה שזקוקה לטיפולים פסיכולוגיים? אני פונה אליכם ומבקשת שלא תאשרו את עסקת הטיעון כי אני מרגישה שמבטלים אותי אל מול קצין 'גיבור'".

 "לא היה לי אוויר לנשום כשהוא התקרב, חיי השתנו לרעה"

במכתב מספרת פאטל איך הכירה את חג'בי - ואיך החלה מסכת ההטרדות, כך לדבריה: "לירן הגיע לבסיס כמג"ד חדש ומהרגע הראשון שהוא נתקל בי, חיי השתנו לרעה. הוא פעל בצורה תחמנית ומתוחכמת כדי להיות בקרבתי בכל הזדמנות. גם כשהוא לא היה לידי הוא דאג לסמס לי בטירוף וכפה עליי בכוח קשר בעל אופי שלא רציתי בכלל".

חג'בי בדיון בבית הדין, היום (חדשות 2)


"הזמן עבר והקשר הידידותי איתו התחיל להיות לי ממש לא נעים. סבלתי מחוסר נוחות קבוע, לחץ בחזה, לא היה לי אוויר לנשום כשהוא התקרב. שאלתי את עצמי: 'מה הוא יעשה לי הפעם?'". לדבריה, ההטרדות החלו ממסרונים שהוא ניסח בעורמה, כאילו מדובר ב"התאהבות" - אך בפועל היה ברור לה שהוא רוצה מין."הוא נעץ בי כל הזמן מבטים מיניים ממש מטרידים, הביך אותי וגרם לי לחוש רע מאד. כל הזמן זרק לי הערות ומילים וביטויים מעבר לענייני עבודה. המשכתי להגיע ללשכה ולבצע את תפקידי כשורה", המשיכה פאטל.

"שבוע שלם לא יצאתי מהבית מהפחד!"

"ההטרדות הפכו בנוסף להיות הטרדות פיזיות, בכוח, ללא הסכמה, בכפייה מוחלטת שאני מבקשת שיניח לי, שיתרחק ממני, שלא ייגע בי, שישחרר אותי ושיתן לי לצאת מהמשרד. אני לא יכולה לתאר את התחושה שאני תקועה איתו במשרד והוא לא נותן לי לצאת ונוגע בי בכוח", שחזרה את הרגעים שחוותה. 

"בכל פעם מחדש ראיתי את הנורא מכל - ושלא אצא מהמשרד הזה. הייתי מתחננת לצאת מהמשרד, זה לא שפוי! זאת התעללות! ילדה בת 19 מול איש גדול בן 35 מג"ד בצה"ל. שקשקתי ממנו", שחזרה את הרגעים שחוותה. "שבוע שלם לא יצאתי מהבית מהפחד שהוא מחכה לי איפשהו!".

עו"ד רוני אלוני-סדובניק (באדיבות המצולמת)

בסיום, מבקשת פאטל מהשופטים שלא לאשר את עסקת הטיעון שנחתמה עם חג'בי: "מצבי הרגשי לא פשוט, והייתי מעדיפה לא לסחוב את כל המשא הזה לאורך זמן. אין לי בעיה שיורשע בעבירות שנקבעו בכתב האישום של הסדר הטיעון, אך אינני מוכנה בשום אופן, שלא יצויין בו כי הנאשם הטריד אותי מינית בריבוי מקרים של 36 פעמים". לדבריה, הוגשו ראיות ואסמכתאות רפואיות לנזק הנפשי שנגרם לה.

עורך דינו של סא"ל לירן, אלוף משנה אשר הלפרין, תקף את התנהלותה של המתלוננת מאי פאטל. "זו הפעם השנייה בה המתלוננת מסכימה להסדר טיעון, ועוד באותו היום מבקשת לבטל אותו", אמר. "רק לאחר שיצאה מבית המשפט היא שחררה את מכתב, בו מובאות עובדות שונות לחלוטין מהראיות שבתיק והאמירה לשופטים בהם פגשה בבוקר לפיה היא מתנגדת להסדר ".