מול המצלמה: התנכלות למסעדה ערבית בצפון

מאז מבצע "צוק איתן" נתקל בעל מסעדה ערבית ביישוב יהודי בצפון בהתנכלות לבית העסק. השיא נרשם כשאלמוני השליך אבן וניפץ את שמשת המסעדה. בעזרת מצלמות האבטחה הוא נתפס ונעצר. בעל המקום: "אנחנו חיים עם יהודים ונמשיך לחיות איתם". כך זה נראה

כתב אישום בגין השחתה הוגש לאחרונה נגד תושב הצפון שתועד משליך אבנים על מסעדה ערבית ממניעים גזעניים ולאומניים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

מאז מבצע "צוק איתן" נתקל בעל מסעדה ערבית ביישוב יהודי בצפון בהתנכלויות לבית העסק, אותו פתח לפני מספר שנים.השיא נרשם כשסלע הושלך על ידי אלמוני לעבר חלון המסעדה בשני מקרים שונים.

בעל העסק הגיש תלונה למשטרה, ולאחר שנאספו התמונות ממצלמות האבטחה נעצר חשוד במעשה, יהודי תושב האזור בשנות ה-30 לחייו, וכתב אישום הוגש נגדו.

"אנחנו חיים עם יהודים ונמשיך לחיות איתם"

האבן שהושלכה (חדשות 2)

"אני נמצא כאן הרבה שנים ולא נתקלתי בדבר כזה", אמר בעל המסעדה לחדשות 2 Online. "זה התחיל להסלים מאז צוק איתן והפוליטיקאים לא ממש תרמו לאווירה. למרות שניסו לפגוע במסעדה ולחבל ביחסים בין יהודים וערבים, המשכנו קדימה. לא נרתענו".

לדברי בעל המסעדה, אין בו כעס כלפי הנאשם. "אם הוא עשה את זה בגלל שאנחנו ערבים בית המשפט יקבע את עונשו", הוא מסביר. "אנחנו חיים כאן עם היהודים ונמשיך לחיות ככה, אבל צריך לשלוט באירועים כאלה כדי שלא נגיע למצב של הסלמה אמיתית".

הנזק שנגרם למסעדה (חדשות 2)

ג'עפר פרח, מנכ"ל מרכז מוסאוא, מצביע על עלייה ניכרת באירועים נגד אזרחים ערביים מאז צוק איתן. "עד כה התקבלו אצלנו 74 תלונות על התנכלויות ואירועי 'תג מחיר'. אנחנו פועלים במישור המשפטי נגד מי שלא רוצה להעסיק ערבי או פוגע בערבים, ובו זמנית קוראים לא לקשור הצהרות של חברי כנסת ערבים לכלל האוכלוסייה הערבית".