תביעה: "פרסמו את שמי למרות שלא אנסתי"

צעיר בשנות ה-20 לחייו נעצר בשנת 2009 בחשד שאנס אישה כמה שעות לפני כן. אם כי החשוד לא עמד בתיאורה של האישה, ואף בדיקות דנ"א שנערכו לו לא נמצאו מתאימות לזה של האנס, הצעיר נעצר, המשטרה פרסמה את שמו, והסיפור הגיע לכלי התקשורת. עכשיו - הוא תובע את המשטרה בגין לשון הרע

האם טעות בזיהוי תעלה למשטרה ביוקר? תושב המרכז בשנות ה-20 לחייו נעצר בחשד לאונס אכזרי. לאחר 3 ימים בתא המעצר, החליטה המשטרה לשחררו בעקבות בדיקות דנ"א וממצאים נוספים שהוכיחו כי הצעיר שנעצר הוא לא זה שאנס.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הפרשה החלה בשנת 2009. תושבת רעננה יצאה ממקום עבודתה לכיוון רכבה באזור התעשייה בעיר. אז, כך סיפרה למשטרה, ארב לה גבר, גרר אותה לפרדס ואנס אותה. בתלונתה למשטרה, העירה האישה כי מדובר בגבר "עם מבטא ערבי, קטן ושחום". מספר שעות לאחר האירוע, נעצר הצעיר, אז תושב רעננה בן 24. לאחר המעצר, המתלונן טען כי המשטרה את שמו, וגרמה לפרסומו בכלי התקשורת.

על פי כתב התביעה שהוגש כנגד המשטרה, הצעיר, אותו מייצג עורך הדין משה שוחטמן, הוא יהודי בעל מבטא ישראלי, ואינו עומד בתיאור שקיבלה המשטרה מהמתלוננת. בנוסף, הצעיר הציג למשטרה אליבי, אך לטענתו, המשטרה לא בדקה זאת ופרסמה את פרטיו בכל זאת.

עו"ד משה שוחטמן (חדשות 2)

"ספגתי נזק רב והשפלה"

הצעיר שוחרר כעבור 3 ימים מבית המעצר, לאחר שעבר לטענתו חקירות קשות של שוטרים, שהאשימו אותו לטענתו באונס. הצעיר הוסיף כי לא רק המעצר הקשה עליו מאוד, אלא גם נזק רב והשפלה שנגרמו לו בגין פרסום שמו ברבים. הוא הדגיש כי המקרה פוגע בשמו הטוב גם כיום, 4 שנים אחרי המקרה.

הצעיר, יחד עם עורך דינו שוחטמן, הציעו הצעת פשרה הכוללת סכום פיצויים נמוך לטענתם, אך לא קיבלו על כךתגובה. בשל כך, הוגשה התביעה, על סך 800 אלף שקלים, בגין רשלנות המשטרה לכאורה בבדיקת הפרטים, מעצר שווא, ולשון הרע בעקבות פרסום שמו בכלי התקשורת.