רוצח התיירים בערבה לא יקבל חנינה

נשיא המדינה שמעון פרס החליט לא להעניק חנינה לרס"ן (מיל.) דניאל עוקב, שרצח לפני 12 שנה תייר מאנגליה ופצע קשה תיירת נוספת בהתקף טירוף בכביש הערבה - שנגרם, לטענתו, כתוצאה משירותו הצבאי. "מוסד החנינה נועד למקרים חריגים בלבד", נמסר מבית הנשיא. עורך דינו של עוקב בתגובה: "דניאל הינו אסיר למופת"

רס"ן (במיל.) דניאל עוקב, מי שרצח תייר מאנגליה ופצע קשה תיירת נוספת בכביש הערבה לפני 12 שנה ונידון ל-20 שנות מאסר, לא ישוחרר מהכלא - כך קבע היום נשיא המדינה שמעון פרס בתשובה לבקשת החנינה.

לבקשת החנינה שהגיש עוקב לפני כשנה וחצי, הוא צריף עדויות של חבריו ליחידה הצבאית שטוענים שהשירות השאיר עליהם צלקות נפשיות, וזו הסיבה למעשה הנפשע שהוא ביצע - אולם הנשיא החליט אחרת.

"עוקב הורשע בביצוע עבירות חמורות ביותר של רצח וגרימת חבלה חמורה", כך במכתבו של ס' היועצת המשפטית של הנשיא לפרקליטו של עוקב. "נסיבותיו האישיות, לרבות אורח חייו הנורמטיבי, תרומתו לביטחון המדינה ומצבו הרפואי, עמדו לנגד בית המשפט שדן בעניינו".

"מוסד החנינה נועד למקרים בודדים וחריגים בלבד, בהם מתקיימות נסיבות יוצאות דופן. עם כל הצער על הקשיים שגורם עונש המאסר לעוקב, לא נמצאה הצדקה למתן חנינה", כך בהחלטת הנשיא פרס.

פרקליטו: "דניאל הינו אסיר למופת"

עו"ד אבי עמירם, פרקליטו של עוקב (חדשות 2)
"צר לי שנשיא המדינה לא נעתר לבקשת החנינה", אמר בתגובה להחלטה פרקליטו של עוקב, עו"ד אבי עמירם. "כבוד השופט ניל הנדל מההרכב המקורי, שהיום מכהן כשופט העליון, קבע בשעתו כי העונש הראוי לעוקב הוא 14 שנה. מקריאה של פסק הדין, אין לי ספק שהוא היה נביא בעירו, קרי – הוא חזה את העונש הראוי ביותר לדניאל".

עורך הדין הוסיף כי "הראיה לכך היא שדניאל הינו אסיר למופת, והוא נמנה כרגע על קומץ אסירים שבעצם נהנה מהפריבילגיה הגדולה ביותר: להיות אסיר בעבודה פרטנית, כלומר – יציאה באופן עצמאי מהכלא וחזרה אליו, דבר המלמד על האמון שרוכשת לו המערכת ועל השיקום הנפלא שהוא ביצע".

"אני מקווה שוועדת השחרורים תכריע בעוד מספר חודשים בעד השחרור המוקדם, ובכך יהיה איזון בין גזר הדין לבין דחיית הבקשה לחנינה", כך לדברי עורך הדין עמירם.