אישום: רצח חייל "כדי להיות שאהיד"

נור אלדין בן חאלד אבו-חאשיה, תושב מחנה הפליטים עסכר בשכם, מואשם כי דקר למוות את החייל אלמוג שילוני ז"ל בתחנת רכבת ההגנה בתל אביב. "הנאשם רצה לחטוף את נשקו כדי לפגוע באזרחים נוספים", נכתב בכתב האישום

אלמוג שילוני ז"ל, ארכיון (חדשות 2)

כתב אישום הוגש הבוקר (שני) לבית המשפט המחוזי בתל אביב נגד נור אלדין בן חאלד אבו-חאשיה, תושב מחנה הפליטים עסכר בשכם, בגין רצח החייל אלמוג שילוני ז"ל לפני כשבועיים מחוץ לתחנת רכבת "ההגנה" בתל אביב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי כתב האישום, אבו-חאשיה נכנס לישראל ללא היתר כניסה על מנת לחפש עבודה. כשנכשל בחיפושים החליט לרצוח חייל ישראלי אקראי באמצעות סכין, בתקווה שייהרג ויזכה למעמד של "שאהיד". לצורך ביצוע הפיגוע הוא רכש סכין בשוק הפשפשים ביפו ויצא לעבר תחנת הרכבת.

בקור רוח מצמית, רכש הנאשם חבילת מסטיקים והמתין על ספסל סמוך לקורבן התקיפה. כשהבחין בחייל אלמוג שילוני ז"ל, ראה כי הוא נושא על גופו רובה מסוג M-16, אבו-חאשיה החליט לנסות ולקחת ממנו את הנשק, על מנת לפגוע בכמה שיותר אנשים במקום הומה האדם.

אבו-חאשיה החל ללכת מאחורי החייל ואז החל לדקור אותו מספר פעמים. במהלך התקיפה ניסה לקחת את נשקו , אך אזרח שהגיע למקום החל להכות את התוקף והצליח בכך להניסו. הוא ברח לרחוב סמוך, התחבא בעליית הגג עד שנעצר כעבור זמן קצר על ידי כוחות הביטחון.

"אין צורך להכביר מילים על אודות חומרת מעשי הנאשם, שהחליט לבצע פיגוע בדרך של רצח חייל. בהמשך, כאשר ראה המשיב את החייל המנוח, החליט המשיב לגרום למותו, לקחת את נשקו, להרוג יהודים נוספים ולקוות שהוא עצמו יומת", נכתב בכתב האישום. "המשיב פעל להשגת המטרה הנלוזה ודקר למוות את המנוח כמה פעמים ללא רחמים ומשהוכה על ידי אזרח, נס על נפשו כדי למלט את עצמו מכוחות הביטחון".

כתוצאה מהדקירות נגרם לחייל הצעיר נזק חמור בכלי דם ראשיים, הוא פונה לבית החולים שיבא בתל השומר, שם נאבקו הרופאים במשך שעות על חייו, אך לבסוף נאלצו לקבוע את מותו. בידי המשטרה הודאה של הנאשם, שחזור מצולם שנערך לו, תמונות ממצלמת האבטחה באזור המתעדות את בריחתו ו-DNA שנמצא על כלי הרצח.