הסדר טיעון נחתם עם "המרגל האירני"

כשנה לאחר שנתפס בישראל והואשם בריגול, יודה האזרח האירני עלי מנצורי בעבירות של סיוע לאויב במלחמתו מול ישראל, בגינן יירצה 7-8 שנות מאסר בפועל. במסגרת הסדר טיעון שגיבשה הפרקליטות עם סנגורו, יצוין כי מנצורי ביצע את העבירות תחת לחצים כבדים שהפעילו גורמים באירן על בני משפחתו שנותרו במדינה

יודה בריגול, אך בשל חשש לשלום משפחתו. מנ (עזרי עמרם, חדשות 2)

הפרקליטות גיבשה הסדר טיעון עם סנגורו של עלי מנצורי, אזרח אירן שנתפס בישראל בשנה שעברה באשמת ריגול, במסגרתו יודה בעבירות של ריגול וסיוע לאויב. עונש המאסר שיוטל עליו: בין 7 ל-8 שנים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מנצורי נעצר בישראל בחודש ספטמבר 2013 בידי כוחות הביטחון, לאחר שהתחזה לאזרח בלגיה בשם אלכס מאנס. בחיפוש שנערך בכליו נמצאו מפות ותמונות של בניין השגרירות האמריקנית בתל אביב ושל המעברים בנתב"ג, בצירוף הסברים. הוא הואשם בעבירות של ריגול ובסיוע למדינת אויב.

במסגרת הסדר הטיעון שגיבשה הפרקליטות עם סנגורו, עו"ד אביגדור פלדמן, יודה מנצורי בריגול ובסיוע לאויב, בגינן ירצה עד 8 שנות מאסר. עם זאת, מכתב האישום המתוקן נגדו הסכימה הפרקליטות לציין כי מנצורי ביצע את העבירות המיוחסות לו תחת לחצים כבדים שהפעילו גורמים באירן נגד בני משפחתו שחיים במדינה.