צוות ההגנה של אולמרט: הקלטות זקן חובלו ועובדו

מומחה שחזור מחשבים חקירתי שנשכר מטעם סניגוריו של ראש הממשלה לשעבר קובע כי 54 הקלטות נמחקו ממכשיר האייפון של שולה זקן. "הטלפון לא נמצא במצבו המקורי והוא עבר שינוי חומרתי שאת טיבו ומהותו אין לדעת"

"המכשיר נפרץ, 54 הקלטות נמחקו" (פלאש 90, עומר מירון)

"ממצאי השחזור מוכיחים חד-משמעית: עשרות הקלטות נמחקו". החקירה הנגדית של ראש לשכתו לשעבר של אהוד אולמרט, שולה זקן, אמנם הסתיימה, אך צוות ההגנה של ראש הממשלה לשעבר הגיש היום (שני) לבית המשפט חוות דעת מטעם מומחה לשחזור מחשבים, שטוען כי 54 הקלטות נמחקו ממכשיר הסמארטפון של שולה זקן, בסמוך למסירתו לידי המשטרה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

חוות הדעת, שנכתבה על ידי יואב זילברשטיין, מומחה שחזור מחשבים חקירתי, קובעת כי מכשירה הסלולרי של זקן נפרץ פעמיים - דבר שלטענת ההגנה פוגם באמינות הראיות וביכולת שחזור הקבצים המחוקים: "ניתן לקבוע באופן חד-משמעי שנמחקו קבצי הקלטה רבים מתוך המכשיר".

לדברי זילברשטיין, "המשמעות היא שהטלפון לא נמצא במצבו המקורי והוא עבר שינוי חומרתי שאת טיבו ומהותו אין לדעת". עוד נכתב, כי "חלקים מסוימים מתוך המכשיר הוחלפו; ייתכן שהוא הורכב מחדש ועבר שינויים".

"לפריצת המכשיר משמעות רבה, הן מבחינת אמינות הראיות האגורות במכשיר והן מבחינת אבטחת המידע של המכשיר כנגד שינויים רצוניים או לא רצוניים", הוסיף המומחה.

"כמו כן, כשמתבצעת פריצה למכשיר, נעשים בו שינויים רבים שעלולים להקשות על יכולת שחזור המידע של קבצים שנמחקו ממנו ועצם פריצתו ועריכת השינויים בו עשויה לפגוע ביכולת השחזור של קבצים אלו".

"לא מחקתי הקלטות". זקן (פלאש 90)

"המכשיר סונכרן עם מחשב לפני מסירתו למשטרה"

זילברשטיין טוען עוד בדוח כי המשטרה טיפלה באופן לקוי בהקלטות: "העתקת מכשיר האייפון לקויה וחלקית. הראייה לא נשמרה במצבה המקורי". לדבריו, "קיימת חשיבות עצומה להחזקת הראייה המקורית ברשות המשטרה, ולא היה מקום להחזיר את מכשיר הטלפון למשתמשת".

"מהעתקת מכשיר האייפון שבוצע על ידי המשטרה ניתן ללמוד כי המשתמש סנכרן את המכשיר עם מחשב כשבוע לפני מסירתו למשטרה, ומחק מיד לאחר מכן עשרות הקלטות מתוכו", הוא הוסיף.

טענות הדדיות, ארכיון (פלאש 90)

זקן בחקירה הנגדית: "לא מחקתי הקלטות"

מוקדם יותר השבוע טען עורך דינו של אולמרט, איל רוזובסקי, כי זקן מחקה עשרות שיחות "שלא היו נוחות לה" בטרם העבירה את החומר לפרקליטות. רוזובסקי שאל את זקן האם נעשו שינויים בהקלטות, וטען כי השיחות הועברו למחשב. היא מצידה אישרה כי אכן העבירה את ההקלטות למחשב כדי להעבירן לעורך דינה.  פרקליטו של אולמרט ניסה בשנית להקשות על זקן: "מישהו מחק שיחות, אי אפשר להתווכח עם המכשיר".

זקן שבה והכחישה: "אני לא מחקתי הקלטות, אין לי מושג מי מחק. למחוק ולהעביר הקלטות זה גדול עליי ". רוזובסקי שאל האם בנה של זקן מחק, וזו השיבה: "אז תזמין אותו לחקירה, אין לי תשובות ואני לא אמציא כאלה".