1.7 טון מריחואנה בשדה בכפר יונה

בכתב אישום נגד תושבי המרכז נטען שגידלו בשדה בכפר יונה את הסם בשווי של עשרות מיליוני שקלים. המשטרה פשטה על השדה ותפסה את הסחורה ארוזה ומועמסת על משאית, דקות לפני שהופצה. אחד העצורים התלונן כי המשטרה השמידה את הקנאביס לפני שניתנה לו ההזדמנות לבדוק את הראיות. "מדובר בבזיליקום", טען

1.7 טון קנאביס - זהו השלל שתפסה באחרונה המשטרה, לאחר שפשטה על שדה בכפר יונה שבו גודל הסם. הכמות האדירה של הסם, ששוויו מוערך בעשרות מיליוני שקלים, נתפס לאחר שנקצר וכשהוא ארוז ומוכן למשלוח על גבי משאית, דקות לפני שהופץ.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בעקבות הפשיטה הגישה הפרקליטות לבית המשפט המחוזי בלוד כתב אישום נגד שלושה תושבי אזור המרכז שבזמן הפשיטה עסקו באריזת המריחואנה ובהעמסתה על גבי המשאית.

הסם ארוז ומוכן למשלוח (משטרת ישראל)


על פי עובדות כתב האישום, השלושה שכרו שדה בגודל דונם בפאתי כפר יונה. בשטח נתפסו 730 אדניות ו-34 שקים שהכילו 1.7 טון סם. בחקירתו הודה אחד הנאשמים בגידול הקנאביס אך טען כי רצה להשמיד את הצמחים ולכן ביקש את סיועם של שני הנאשמים האחרים בגיזום הסם ואריזתו. שני הנאשמים האחרים טענו בחקירתם כי הגיעו למקום כדי לבצע עבודה מזדמנת וכי סברו שמדובר בגידול מותר של המדינה.

הנאשם: "לא מריחואנה אלא בזיליקום"

יחד עם כתב האישום הגישה הפרקליטות גם בקשה לעצור את שלושת הנאשמים עד תום ההליכים נגדם. בדיון המעצר טען עורך דינו של הנאשם, עו"ד ירון גיגי, כי המשטרה השמידה את כמות הסם העצומה שלא כדין. על פי דיני הראיות, לנאשמים ישנה הזכות לבחון את הראייה לפני השמדתה, דבר שלא נעשה בטרם הושמד הסם.

עו"ד ירון גיגי (יח"צ)


"הנאשם כופר במשקל הסם שנתפס וכן באנליזה שלו במעבדה", טען עו"ד גיגי. "כלל בסיסי במשפט הוא לאפשר להגנה לעיין ולבחון את חומר הראיות שנאסף נגד הנאשם. כשלא הובאה בפני נאשם מבעוד מועד ראייה שעומדת לחובתו, בית המשפט לא יאפשר לעשות בה שימוש. היחידה החוקרת השמידה את הראייה המרכזית בתיק. מרשי טען למן הרגע הראשון שמדובר בשדה של בזיליקום ולא של מריחואנה, אולם להגנה לא התאפשר לבחון הראייה בטרם הושמדה. כשאלו פני הדברים נשמט הבסיס הראייתי לתיק ודינו להתבטל".

מנגד טענה הפרקליטות כי נלקחו דגימות כדין מהצמחים בחלקה וכי מומחה מטעמה סייר בשדה ואישר כי אכן מדובר בשיחי מריחואנה.

החלטת בית המשפט באשר למעצרם של הנאשמים אמורה להתקבל ביום חמישי.

לפניות לכתב: ItaiA@ch2news.tv