שני מאסרי עולם נגזרו על מבתר הגופות אלי פחימה

פרשת הרצח האכזרי שזעזע את המדינה לפני חמש שנים מגיעה היום לסיומה – בית המשפט גזר עונש של שני מאסרי עולם על מי שהורשע ברצח בת זוגו ובתה, בביתור גופותיהן ובניסיון להעלים את הרעיון תוך הצתת גופה אחת והשלכת הגופה השנייה למימי נחל אלכסנדר

אלי פחימה בבית המשפט (צילום: חנן שרויטמן)

בית המשפט המחוזי בתל אביב גזר הבוקר (חמישי) שני מאסרי עולם על אלי פחימה שהואשם כי רצח את ביאטריס ודניס רודוב, בת זוגו ובתה, וביתר את גופותיהן לפני כחמש שנים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בית המשפט נימק בגזר הדין את העונש, וכתב כי לא רק שפחימה גזל את חייהן של שתי נשים חפות מפשע, בפעולותיו הוא גם ביזה וחילל את גופותיהן. למרות זאת, בית המשפט לא גזר עליו עונשים נלווים כפי שהפרקליטות ביקשה.

בפרקליטות בירכו על העונש שנגזר על פחימה: "בית המשפט קיבל את עמדתנו וגזר על הנאשם שני מאסרי עולם במצטבר. מדובר ברצח מחריד שהנאשם ביצע תוך שהוא מנצל את היותן של המנוחות עריריות. העונש שגזר בית המשפט על הנאשם ראוי והולם את מעשיו, שכן הנאשם פעל באלימות ובאכזריות בלתי נתפסת במהלך מעשי הרצח ולאחריהם".

איכון הטלפון של הנרצחת הוביל לפענוח

הפרשה החלה בחודש אוגוסט 2009, כשכוחות כיבוי אש הוזעקו לכבות פח אשפה בוער ברמת גן, גילו בתוכו חלקי גופת אישה. יומיים לאחר מכן התגלו חלקי גופה נוספת, הפעם בנחל אלכסנדר שבשרון. בבדיקה ראשונית של השרידים התגלו סימני ניסור על העצמות החשופות, דבר המעלה חשד לפיו הגופה בותרה.

מעצרו של אלי פחימה, כשבוע לאחר מציאת הגופות, הגיע בעקבות דיווח שהעביר מעסיקה של ביאטריס רודוב על היעדרותה. איכון הטלפון הסלולרי של הנרצחת הוביל למכוניתה, בה נהג החשוד, שנעצר בתום מרדף. במשטרה העריכו כי פחימה הניח שלא יבחינו בחסרונן של הנשים, משום ששתיהן עלו מרומניה לבדן.

כחודש וחצי לאחר ביצוע המעשה האכזרי, הוגש כתב אישום נגד פחימה בגין שתי עבירות רצח, שיבוש הליכי משפט, משפט, מרמה, זיוף בכוונה לקבל דבר במרמה, שימוש במסמך מזויף וקבלת דבר במרמה. על פי כתב האישום, בנוסף לביתור הגופות ופיזור חלקי הגופה באתרים שונים, פחימה ניסה להסתיר את כתמי הדם בדירה שבה גר ולטשטש את הראיות.

"מסוכנותו של המשיב נלמדת מעצם מעשיו הנפשעים, המזעזעים - רציחתן של שתי נשים, אם ובתה, ביתור גופותיהן לחלקים והעלמת הראיות למעשיו", ציינו תובעי הפרקליטות במעמד הגשת כתב האישום. "בביתור הגופות והעלמת הראיות, יש כדי להעיד כאלף עדים על האכזריות ואיבוד צלם האנוש שנקט המשיב כלפי קורבנותיו, תוך שהוא מבצע את המעשים בקור רוח מקפיא דם".