אישום: אוהד הפועל הכה את זהבי ונשך את המאבטח

האם צפוי מאסר בפועל לאוהד הפועל תל אביב שתקף את שחקן מכבי תל אביב ערן זהבי? כתב אישום הוגש נגד האוהד אלרואי ידעי בגין שורה של עבירות. מכתב האישום עולה כי הוא ירק על זהבי ותקף אותו במכות ובבעיטות. בנוסף לכך, נשך האוהד האלים את המאבטח שעצר אותו

התקרית האלימה על המגרש, בשבוע שעבר (ערוץ 1)

כתב אישום הוגש הבוקר (ראשון) נגד אלרואי ידעי (פואד), אוהד הפועל תל אביב שפרץ למגרש במהלך משחק הדרבי בשבוע שעבר ותקף את כוכב מכבי ערן זהבי. ידעי הואשם בשורת עבירות הכוללת התנהגות פרועה במקום ציבורי, איסור כניסה לשדה המשחק, שתי עברות של תקיפה הגורמת חבלה ממש ושימוש בכוח או באיומים למנוע מעצר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי כתב האישום, ידעי התפרץ אל המגרש, עירום בפלג גופו העליון ומדיף ריח חריף של אלכוהול, כששחקן מכבי תל אביב ערן זהבי התכונן לבעוט בכדור. הנאשם הגיח מאחורי השחקן, ירק עליו ותקף אותו במכות לפניו ובבעיטות. "השחקן ניסה להגן על עצמו, אולם הנאשם לא הרפה והוסיף לתקוף", נטען. כתוצאה מהתקיפה נגרמה לזהבי חבלה בלחיו השמאלית.

ידעי בהארכת מעצרו, בשבוע שעבר (חדשות 2)

על פי כתב האישום, השחקן לא האדם היחיד שנפגע ממעשיו האלימים של האוהד. המשטרה אף מאשימה את ידעי בכך שבמהלך מעצרו הוא נשך את המאבטח שאחז בו, בבטנו, והותיר בגופו סימני נשיכה.

בכתב האישום הודגש כי כתוצאה ממעשיו התפרצו אוהדים נוספים אל כר הדשא, החלה התפרעות אלימה והמשחק נקטע - ולא חודש. "הנאשם תקף את השחקן והמאבטח שלא כדין וגרם להם לחבלות של ממש, התנגד למעצרו החוקי באמצעות שימוש בכוח והתנהג באופן פרוע במקום ציבורי", נכתב.

הסתיימה חקירת המעורבים בקטטה מחוץ לביהמ"ש

המשטרה טוענת כי ישנה אפשרות שהתביעה תבקש לגזור עליו מאסר בפועל. בתוך כך, הסתיימה חקירת החשודים במעורבות בקטטה ההמונית שפרצה מחוץ לאולם בית המשפט בתל אביב למחרת הדרבי.

הקטטה ההמונית, בשבוע שעבר (חדשות 2)

כנגד שלושה מהחשודים תוגש היום הצהרת תובע ובקשה למעצר עד לסיום ההליכים נגדם. כנגד שני חשודים תוגש הצהרת תובע ובקשה לשחררם למעצר בית, במסגרתו יוגש נגדם כתב אישום ויימשכו נגדם ההליכים המשפטיים - אחד משני החשודים הללו הוא בנו של ח"כ דב חנין.

כנגד חשוד אחר תוגש בקשה לשחרור בתנאים מגבילים, והמשטרה תבקש להרחיקו מהמגרשים לתקופה של שלוש שנים. מהמשטרה נמסר כי היא "לא תאפשר לקומץ פורעי חוק לפגוע בציבור של עשרות אלפי אוהדי ספורט המגיעים למגרשים".