משפט רצח שלי דדון: "הנאשם אמר: הם רוצחים ילדים"

עדותו של בעל תחנת המוניות שבה עבד הנאשם ברצח שלי דדון מחזקת את טענת השב"כ כי המניע לרצח היה לאומני. "הוא אמר לי שמי שרצח אותה הוא 'גבר'", העיד. לדבריו, בסמוך למועד הרצח השיב לו הנאשם, חוסיין ח'ליפה, את המונית לאחר שעברה ניקיון יסודי. אביה של דדון: "עכשיו ברור שהרקע לאומני"

שלי דדון ז"ל (פייסבוק)

בבית המשפט המחוזי בנצרת התחדש הבוקר (חמישי) שלב ההוכחות במשפטו של הנאשם ברצח שלי דדון ז"ל. עדותו של מוחמד עסאף, בעל תחנת המוניות שבה עבד הנאשם, העלתה לראשונה במשפט את האפשרות כי המניע לרצח דדון היה לאומני.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לדברי עסאף, עד התביעה הראשון שנעצר גם הוא תחילה במסגרת החקירה, כמה ימים לאחר הרצח שאל אותו הנאשם האם שמע על המקרה. "אמרתי לו שבחורה מעפולה נרצחה במגדל העמק והוא שאל מאיפה שמעתי ואם שמעתי ממקום אחר חוץ מהתקשורת", העיד עסאף.

"באותה שיחה אמר לי הנאשם שמי שרצח את דדון הוא 'גבר'", הוסיף העד. "כששאלתי אותו למה ואמרתי שכואב הלב, הוא השיב 'כי הם רוצחים ילדים קטנים'". עדותו של עסאף מצטרפת לעמדת שירות הביטחון הכללי, שטען כל העת כי המניע לרצח לאומני. כמו כן, משפחת דדון הוכרה זה מכבר כנפגעת מעשי איבה. על אף פי כן, כתב האישום נגד ח'ליפה אינו מציין מניע למעשה.

חוסיין ח'ליפה, הנאשם ברצח דדון (חדשות 2)

עוד העיד בעל תחנת המוניות כי סמוך למועד הרצח השיב לו הנאשם חוסיין ח'ליפה את המונית ששכר ממנו כשהיא נקייה לחלוטין. "שמתי לב שהוא ניקה הכל, גם הניירות של המונית לא היו שם", סיפר. בשלב זה של עדותו התפרץ לעברו ח'ליפה והטיח בו "שקרן".

יעקב דדון, אביה של שלי ז"ל, התייחס בצאתו מאולם הדיונים לעדות שנשמעה בבית המשפט. "עכשיו ברור מה הרקע", אמר. "הוא רצח ואפילו המעביד שלו הודה שזה היה בגלל שנאה ליהודים".

בן דודה של דדון הגיש תלונה נגד אחיו של חליפה בגין איומים. בני המשפחה טוענים כי לפני תחילת הדיון בביהמ"ש, סימן האח לעברם מחווה של שיסוף גרון.

עימות בביהמ"ש: "גידלת רוצח"

ביום ראשון נפתח בסערה שלב ההוכחות במשפטו של ח'ליפה. לפני כניסת הרכב השופטים לאולם, החל עימות בין בני משפחתה של דדון לאביו של ח'ליפה לאחר שאחד מהם ניסה להכותו באמצעות קב. מאבטח הפריד ביניהם תוך שבני משפחתה של דדון מקללים את האב ואת בנו הנאשם ברצח.

תובעת פרקליטות מחוז צפון, עו"ד אילנה ירושלמי, הדגישה כי האשמת ח'ליפה ברצח התבססה על פרטים מוכמנים שהתגלו. "החקירה החלה ללא קצה חוט, גופתה של הצעירה שנמצאה שסועה באזור שומם", אמרה. "הראיות הובילו את קו החקירה - בין היתר פענוח מצלמות האבטחה לאורך מסלול נסיעתה, צמצום האפשרויות למונית אחת ספציפית והתחקות אחר תנועותיה וגילוי מי נהג בה. בהמשך לקיחת פרופיל הדי.אנ.איי מהנאשם שתאמו את אלו שנמצאו מתחת לציפורניה של המנוחה. במונית נמצא דמה של המנוחה".

במהלך הדיון נשמעה השיחה האחרונה בין דדון לבת דודתה, דקות לפני הרצח - שיחה שבמהלכה פרצו בני משפחתה של דדון שנכחו בדיון בבכי: "אני על מונית אחת המפחידות. אני לא נושמת", אמרה דדון לבת דודתה בשיחה שהוקלטה.