5 שנות מאסר נגזרו על "האב המטלטל"

האב מהמרכז שהורשע בהריגת בנו בן ה-4 חודשים ובגרימת חבלה חמורה לבתו נשלח לכלא. "פגיעה בערך שמירת החיים חייבת לגרור עונש ראוי, כמו גם הצורך לחנך הורים", קבע השופט. לאחר הדיון אמר האב: "נעשתה כאן טעות, אמשיך להילחם בכל הכוח עד שהצדק ייצא לאור"

בית המשפט המחוזי בתל אביב גזר הבוקר (חמישי) את דינו של "האב המטלטל", ושלח אותו לחמש שנות מאסר. האב הורשע לפני כחודשיים בהריגת בנו בן הארבעה חודשים ובתקיפתה ופציעתה של אחותו התאומה,לאחר שטלטל אותם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

השופט צבי גורפינקל אמר במהלך הקראת גזר הדין כי "פגיעה בערך שמירת החיים חייבת לגרור אחריה עונש ראוי, כמו גם הצורך לחנך הורים". על אף שמדובר בעבירות נפרדות, העונש יבוצע בחפיפה. כמו כן נגזרה על האב שנת מאסר על תנאי למשך שלוש שנים.

עורך הדין ירום הלוי, המייצג את האב אמר בדיון כי "אנו מבקשים עיכוב ביצוע לתחילת המאסר כדי לפנות לעליון לשם ערעור".

"אני חף מפשע", האב הנאשם (חדשות 2)

לאחר הדיון שוחח האב עם כלי התקשורת ופרץ בבכי. "קשה לי מאוד, זה יום קשה מאוד", אמר. "הדבר היחיד שאני חושב עליו זאת הילדה שלי שלא אוכל לראותה. היא הדבר הכי חשוב לי בעולם ואמשיך להילחם בכל הכוח עד שהצדק ייצא לאור. נעשתה כאן טעות".

סנגורו של האב, ירום הלוי, הבהיר כי "ניתן לחשוב שחמש שנות מאסר, כשהעונש המקסימלי הוא 20 שנה, זה עונש קל, אבל גם שנת מאסר אחת או חצי שנה לאדם שלא פגע ולא נגע לרעה בילדיו זה אסון". עוד הוסיף הלוי כי "יש טעויות קשות בהכרעת הדין ופנינו נשואות לבית המשפט העליון. אם ייצא המסר שלהורים אסור לטלטל ילדים זה מסר חשוב, אבל לא על חשבונו של מרשי".

עו"ד איתי פרוסט, מטעם פרקליטות מחוז תל אביב ברך על גזר הדין. "בהכרעת דין חדה כאזמל קבע בית המשפט שהראיות הרפואיות המאוד מורכבות בתיק מכריעות באופן חד משמעי אל מול הכחשת הנאשם".

"טלטל את התינוק טלטול קטלני שהביא למותו"

בשלב הטיעונים לעונש, דרשה התביעה לגזור על האב 6-10 שנות מאסר בגין הריגת הפעוט, ועוד 5-8 שנות מאסר נוספות בגין עבירות החבלה וההתעללות בהן הורשע. מנגד טענה ההגנה כי על הנאשם יש להשית עונש מופחת של שנתיים עד 6 שנות מאסר בגין סעיף ההריגה, ובגין עבירות החבלה - שנת מאסר אחת לכל היותר.

בהכרעת הדין, שניתנה בחודש ספטמבר, דחה השופט צבי גורפינקל את טענות ההגנה לפיהן הפגיעות בתינוקות הן תוצאה ממחלה גנטית נדירה. הוא ציין בהחלטתו כי האב ביצע את המעשה מאחר ולא היה מסוגל להתמודד עם בכיו של התינוק: "הנאשם לא רצה במותו של התינוק, אך טלטל אותו טלטול קטלני שהביא למותו".

"המנוח לא סבל מהמחלות להן טענה ההגנה, ואין ספק שהמקור לחבלות הוא ההורים. טענות המומחית מטעם ההגנה מגמתיות", ציין השופט, ודחה את טענת ההגנה כי הדימום במוחו של התינוק נגרם כתוצאה ממחלת הפקקת.

"הורשעתי על לא עוול בכפי"

בריאיון לתכנית "אולפן שישי" לאחר הכרעת דינו, טען האב כי מעולם לא פעל באלימות כלפי ילדיו וכי המשטרה לא ביצעה את הבדיקות הנדרשות על מנת לבדוק את הגורם האמיתי שהביא למות בנו התינוק. "אני לא מעכל את זה, אין שום סיבה שאני אהיה מאחורי סורג ובריח. אני חף מפשע, הורשעתי על לא עוול בכפי", אמר האב בכאב.

"הילדים זה הדבר הכי חשוב לי בעולם. אני מעולם לא התנהגתי באגרסיביות עם הילדים שלי. זה פשוט לא יאומן, זה סיוט לאור יום, סיוט שנקלענו אליו. אנחנו עברנו טרגדיה נוראית, אני איבדתי ילד, וזה קשה לי. אני עדיין לא מעכל את הגזירה הנוראית הזאת", סיפר.

האב החשוד ליד קבר בנו (חדשות 2)

דוח הנתיחה: "חבטות בראש ושברים בצלעות"

הפרשה, שזכתה לכינוי "פרשת האב המטלטל", החלה בחודש ינואר 2012. הורי התאומים הביאו את ילדיהם לבית החולים "שיבא" בתל השומר במצב קשה כשהם סובלים מקשיי נשימה חמורים ומשברים בצלעות. הצוות הרפואי של בית החולים נאבק על חייו של התינוק שבועיים עד שנפטר. מצבה של אחותו התאומה השתפר והיא שוחררה מבית החולים. החשד היה כי החבלות נגרמו לילדים כתוצאה מהתעללות, וההורים הובאו לחקירה.

כבר בשלב מוקדם התמקדה החקירה בחשדות באב שהשגיח על התינוקות בזמן שנחבלו. האב הכחיש את החשדות וטען כי החבלות נגרמו כתוצאה ממחלה נדירה. למרות זאת, פרקליטות מחוז תל אביב הגישה נגדו כתב אישום שייחס לו הריגה, תקיפה הגורמת חבלה חמורה והתעללות בקטין. האם, שבמהלך הפרשה התגרשה מהנאשם, נוקתה מכל חשד בהתעללות.

כתב האישום שהוגש נגד האב נסמך בעיקר על חוות הדעת של המכון לרפואה משפטית באבו-כביר. בדוח הנתיחה שלאחר המוות נכתב כי "הממצאים מתיישבים עם חבלה באמצעות טלטול כוחני ולפחות שתי חבטות בראש. כמו כן נמצאו שברים בצלעות בשלבי ריפוי שונים שנגרמו, קרוב לוודאי, מלחץ על בית החזה".

לפניות לכתב azria@ch2news.tv