"גט טקסי" חוזרת לנתב"ג

חצי שנה לאחר שנאסר על נהגי החברה לאסוף נוסעים מנתב"ג, החל ממחר הם יוכלו לשוב ולעשות זאת. מזמיני מונית מהחברה יוכלו לעשות זאת דרך האפליקציה - אבל רק אם יזמינו מראש לפני נחיתתם בישראל

חוזרים לנתב"ג. מונית של גט טקסי

בשורה לשבים מחו"ל: ממחר (חמישי) תוכלו לחזור להשתמש בשירותי המוניות של "גט טקסי" מנתב"ג, יחד עם שאר חברות המוניות שפועלות בנמל. ההחלטה התקבלה היום במהלך דיון בבג"ץ בעתירה שהגישה "גט טקסי" נגד רשות שדות התעופה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

להחלטה שהתקבלה בבג"ץ יש תנאים מגבילים - הנוסעים לא יוכלו לתפוס מונית של החברה בנמל וגם לא להזמין אותה עם נחיתתם בנתב"ג. הנוסע יידרש להזמין את המונית מראש, בטרם נחת בישראל ולמעשה עוד בטרם המריא מארץ המוצא. בכך הפעילות של "גט טקסי" בנתב"ג תעמוד בתנאי שנקבע לפיו המונית הוזמנה מראש.

שיא העימות בין רשות שדות התעופה לחברת גט טקסי נרשם לפני כחצי שנה, אז הוציאה הרשות צו הרחקה ל"גט טקסי" ונהגיה ומנעה מהם לאסוף נוסעים מנתב"ג. ההחלטה הזאת התקבלה כדי לשמר את הסכם הבלעדיות שיש לנתב"ג עם חברת מוניות "הדר", שרק נהגיה רשאים לאסוף נוסעים שלא הזמינו מונית מראש משדה התעופה.

בעקבות צו ההרחקה, עתרה "גט טקסי" לבג"ץ בדרישה לבטלו. בדיון שנערך היום בפני השופטים מרים נאור, חנן מלצר ודפנה ברק-ארז הוחלט כי "גט טקסי" תוכל לשוב ולפעול בנתב"ג כל עוד הנוסעים מזמינים את איסופם מנתב"ג מראש - זאת בדומה לחברות מוניות אחרות שרשאיות לאסוף נוסעים מהנמל בתנאי שהוזמנו מראש.

בעקבות ההחלטה משכה גט טקסי את עתירתה נגד רשות שדות התעופה. מבחינתה מדובר בניצחון על רשות שדות התעופה שיאפשר לה להגדיל את ההכנסות.