נפתח משפטו של ניצב שחם: "התנהגותו מרקיבה"

אל בית משפט השלום בתל אביב הגיע הבוקר מפקד מחוז ירושלים לשעבר, המואשם בשורה של עבירות - בהן בהטרדה מינית של שוטרות, מרמה והפרת אמונים. נציג התביעה הודה כי חלק מהנשים סירבו להעיד, שתי שוטרות נוספות ימסרו את גרסתן בדיון בדלתיים סגורות

שחם בבית המשפט, היום (עזרי עמרם, חדשות 2)

בבית משפט השלום בתל אביב החל הבוקר (רביעי) שלב ההוכחות במשפטו של ניצב (בדימוס) ניסו שחם, קצין המשטרה המואשם בעבירות מרמה והפרת אמונים, מעשים מגונים והטרדה מינית של שוטרות. "התנהלותו ארוכת השנים משחיתה ומרקיבה את אמון הציבור במשטרה", טען התובע, עו"ד רונן יצחק בפתח המשפט. שחם ממשיך להכחיש את הטענות, ובדברים שאמר בעבר הדגיש כי היחסים היו בהסכמה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לטענת התובע, ניהל שחם יחסים מיניים עם שוטרות זוטרות שהיו כפופות לו וזאת בניגוד לנהלים. "הנאשם יצר קשר על בסיס מקצועי, נהג ליזום מגע מיני, תחילה באמצעות נשיקה", טען עו"ד רונן. "לפעמים הבנות מסרבות כפי שקרה בחלק מהאישומים. זה קרה שוב ושוב".

בהמשך הדיון צפויות להעיד שתי שוטרות שקיימו לכאורה קשר מיני עם קצין המשטרה הבכיר, הדיון יתקיים מאחורי דלתיים סגורות. השתיים לא התלוננו נגד שחם אלא אותרו על ידי חוקרי המחלקה לחקירות שוטרים. לדברי נציג הפרקליטות, חלק מהנשים שהוטרדו סירבו להעיד ולהיפגש עם התביעה. "חלקן במצוקה אמיתית", נטען.

בריאיון מיוחד למשה נוסבאום בתחילת השנה, התייחס מפקד מחוז ירושלים לשעבר לאישומים נגדו. "כתב האישום רצוף שקרים וכזבים", הוא טען. "אכן, קיימתי קשרים אינטימיים עם שוטרות. אני לא מנסה לייפות את זה, אבל לא עשיתי שום עבירה. לא רק שאני לא מכחיש את זה, אלא סיפרתי להם דברים שהם לא ידעו".

פרסום הפרשה זעזע את צמרת המשטרה, והביא להפסקת כהונתו של שחם בתפקיד הבכיר. "אני קורבן למשהו בפרקליטות", אמר הקצין הבכיר. "זה מעין מבחן בוזגלו הפוך - כתב אישום שלא היו מגישים נגד אף אחד מלבדי, בגלל הבהלה שיגידו להם שההר הוליד עכבר".

לפניות לכתב: AzriA@ch2news.tv