השיחה האחרונה של שלי: "אמאל'ה איזו מונית מפחידה"

התביעה במשפטו של הנאשם ברצח שלי דדון השמיעה את שיחת הטלפון בין הצעירה לבת דודתה - דקות לפני שנדקרה למוות. שלי, שהתקשרה מהמונית עליה עלתה, נשמעת אומרת בהקלטה: "יצאתי ברבע ל.. אני לא נושמת", ואז נשמעו קולות חנק והשיחה נותקה

"המנוחה ניסתה להשאיר את בת הדודה על הקו" (באדיבות המשפחה)

רגע מטלטל בבית המשפט: התביעה השמיעה הבוקר (ראשון) במהלך שלב ההוכחות במשפט הרצח של שלי דדון ז"ל את הקלטת השיחה האחרונה של דדון לבת דודתה, טל פרץ, בעת הנסיעה במונית - ממנה לא שבה. בני משפחתה של דדון בכו במהלך השמעת השיחה, שארכה כדקה. השיחה הייתה אסורה עד כה לפרסום במסגרת החקירה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

דדון: "הלו. מה קורה? בסדר? איפה את?"

פרץ: "אני בהליכה. אני אחזור אלייך כבר"

דדון: "רגע, תקשיבי"

פרץ: "מתי יצאת?"

דדון: "אמאל'ה, אני על מונית אחת המפחידות. אני לא נושמת"

בשלב זה לדברי המשטרה נשמעו קולות חנק. פרץ אמרה בעדותה בבית המשפט כי היה ושלי היו "בנות דודות והחברות הכי טובות"."שמעתי שהיא אומרת שהיא במונית מפחידה ושהיא לא נושמת", הוסיפה פרץ, שציינה כי השיחה לא נחתכה אלא הועברה במלואה למשטרה.

החוקרים הציגו את השיחה על מנת להוכיח שדדון אכן עלתה למונית. "המנוחה ניסתה להשאיר את בת דודתה שבהליכה ונמצאת על הקו. היא מנסה להשאיר אותה על הקו", טען בדיון רפ"ק עו"ד אייל הררי, שעמד בראש צוות החקירה המיוחד. לדבריו, "גבינו עדויות מאנשים שנסעו עם הנאשם יום יום שמעידים על מונית מטונפת ומלוכלכת" - ממצא שעשוי להסביר את דבריה של דדון ז"ל.

רפ"ק הררי שמכהן כראש מחלק רצח בימ"ר צפון ושימש כעד התביעה הראשון, אמר כי "לבושה של דדון היה מלא, איש לא ניסה להוריד ממנה את הבגדים, הבנתי שלא היה ניסיון אונס. העלינו כמובן אפשרות שזה שוד שהסתבך". הררי הדגיש כי "מחקירת בני המשפחה שללנו אירוע אלימות במשפחה או עם בן זוגה. בשלב זה, כמה שעות לאחר האירוע, אחת מבנות דודתה השמיעה לי את השיחה שהוקלטה".

בהמשך פירט הררי את מאמצי החקירה, שכללו איסוף מידע מכספומט, איסוף תיעוד ממצלמות אבטחה ותחקור נהג האוטובוס עליו נסעה מעפולה. כמו כן ציין החוקר כי המשטרה עצרה חמישה צעירים שביצעו רכישות באמצעות כרטיס האשראי של דדון - אך הם שוחררו לאחר שלא נמצא קשר ביניהם לבין הרצח.

תמלול השיחה האחרונה (חדשות 2)

"השיחה האחרונה - סמוך לזירת הרצח"

הררי עדכן כי דדון ירדה מהאוטובוס בכיכר מרכזית במגדל העמק, סמוך ל"פרץ סנטר". בדקות הסמוכות לא נראתה במצלמות האבטחה, ועל כן החלו לתחקר נהגי מוניות. המשטרה גילתה כי דדון כתבה את המילה "מונית" בטלפון הסלולרי - על סמך ניתוח של חברה חיצונית - ולאחר מכן הייתה התייצבות בפעילות. מספר דקות לאחר מכן נרשמה "קפיצה" בהעברת הנתונים מהסלולרי, לאחר שדדון נכנסה למייל על מנת לברר את כתובת היעד. "השיחה האחרונה עם בת דודתה בוצעה מרחק קרוב לזירת הרצח עצמה", הוסיף החוקר.

כעשר דקות לאחר השיחה, גילתה המשטרה כי הנייד נמצא במקום שבו אין שימוש. "הצלחנו לטייב את צילומי מצלמות האבטחה וכך להגיע לשלוש ספרות מתוך הארבע של המונית, ובמצלמה של 'פרץ סנטר' נתפסה מונית סקודה בעלי אותם מאפיינים מתחילה בנסיעה מהכיכר לכיוון שמתיישב עם המידע הסלולרי".

ח'ליפה הכחיש את הרצח בחקירתו, אך אישר כי נהג במונית, אך לדבריו אחיו מחליף אותו לפעמים במונית. "קיבלנו הודאה ממנו על המיקום שבו היא ישבה והסביר שהיא ישבה מקדימה", הוסיף החוקר, שציין כי קרקעית המושב הקדמי הייתה ספוגה בדם המנוחה אך "מלמעלה הכיסא היה שטוף".

הנאשם ברצח שלי דדון (חדשות 2)

החוקר: "השחזור אינו איכותי"

רפ"ק הררי הודה בפני בית המשפט כי ההודעה והשחזור "אינם מהאיכותיים שראיתי", אך הדגיש את חשיבות הפרטים המוכמנים שידועים רק לרוצח לדבריו - מקום הישיבה, צבע הטלפון הנייד והחלון ממנו הושלך הטלפון. בשלב זה אמר הנאשם לעבר השוטרים "אתם אמרתם לי את זה בחקירה".

בחקירה הנגדית שעבר הררי על ידי סנגורו של הנאשם, עו"ד עלאא סלימאן, הוא הכחיש כי זכויותיו של ח'ליפה נשללו ממנו ודחה את הטענות על מניעת השינה: "הנאשם בשלב זה הוא חשוד שקרן ומניפולטיבי. הטענות שלו נבדקו, וזו לא הפעם הראשונה שעצורי שב"כ מעלים טענות כאלה". עם זאת, הודה הררי, חקירותיו של ח'ליפה לא תועדו מכיוון שהחקירה התנהלה במתקן שב"כ.

התובעת מפרקליטות מחוז צפון, עורכת הדין אילנה ירושלמי, אמרה בפתח הדיון כי הנאשם חוסיין ח'ליפה מסר בחקירתו פרטים מוכמנים על הרצח שלא היו ידועים אפילו לחוקרי המשטרה והשב"כ. "תולדת השרשרת המסודרת של הראיות תביא להרשעתו מעל לכל ספק סביר", הוסיפה. 

עימות בדיון: "גידלת רוצח"

"החקירה החלה ללא קצה חוט, גופתה של הצעירה נמצאה שסועה באזור שומם. בהמשך לקיחת פרופיל הדי.אנ.איי מהנאשם שתאמו את אלו שנמצאו מתחת לציפורניה של המנוחה, ובמונית נמצא דמה של המנוח", הדגישה התובעת, שהעריכה כי "התיק אינו בנוי על הודאת הנאשם".

בתחילת הדיון ניסה אחד מקרוביה של דדון להכות את אבי הנאשם ברצח, נהג המונית חוסיין ח'ליפה מהכפר אעבלין, שכופר בהאשמות נגדו. מאבטח הפריד ביניהם תוך שבני משפחתה של דדון מקללים את האב ואת בנו הנאשם ברצח. האב הוצא מהאולם בליווי מאבטחי בית המשפט ופונה בניידת מד"א לקבלת טיפול בבית החולים האיטלקי בנצרת, לאחר שסבל מקוצר נשימה. מצבו מוגדר קל מאוד.

"גידלת רוצח, שיירקב בכלא", קראו בני משפחתה של דדון לעבר האב. "לא מספיק שרצח, הוא מזלזל בבית המשפט וסנגוריו מדריכים אותו לשקר. אתה מוריד את הראש גם בכפר שלך". קרוביה של דדון התרעמו על כך שח'ליפה טען שדדון ז"ל כלל לא עלתה על המונית שלו וכי לא רצח אותה.