עימות בביהמ"ש: "גידלת רוצח, שיירקב בכלא"

עם פתיחת שלב ההוכחות במשפט הרצח של שלי דדון התלהטו הרוחות בין בני משפחתה למשפחת הנאשם, ובאולם התפתחו חילופי מהלומות. "לא מספיק שרצח, הוא מזלזל בביהמ"ש וסנגוריו מדריכים אותו לשקר", הטיחו בני משפחתה של דדון באביו של הרוצח, שיצא מהאולם בליווי מאבטחים

עימותים ומהלומות בבית המשפט: שלב ההוכחות במשפטו של הנאשם ברצח שלי דדון ז"ל החל הבוקר (ראשון) בסערה בבית המשפט המחוזי בנצרת. אחד מקרוביה של דדון ניסה להכות את אבי הנאשם ברצח, נהג המונית חוסיין ח'ליפה מהכפר אעבלין, שכופר בהאשמות נגדו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לפני כניסת הרכב השופטים לאולם, החל עימות בין בני משפחתה של דדון לאביו של ח'ליפה לאחר שאחד מהם ניסה להכותו באמצעות קב. מאבטח הפריד ביניהם תוך שבני משפחתה של דדון מקללים את האב ואת בנו הנאשם ברצח.

האב הוצא מהאולם בליווי מאבטחי בית המשפט ופונה בניידת מד"א לקבלת טיפול בבית החולים האיטלקי בנצרת, לאחר שסבל מקוצר נשימה. מצבו מוגדר קל מאוד.

משפחת דדון בבית המשפט, היום (אלון שני, חדשות 2)

"גידלת רוצח, שיירקב בכלא", קראו בני משפחתה של דדון לעבר האב. "לא מספיק שרצח, הוא מזלזל בבית המשפט וסנגוריו מדריכים אותו לשקר. אתה מוריד את הראש גם בכפר שלך". קרוביה של דדון התרעמו על כך שח'ליפה טען שדדון ז"ל כלל לא עלתה על המונית שלו וכי לא רצח אותה.

בן דודה של שלי, אסף שריד, טען כי הנאשם ח'ליפה "הוא חלאת המין האנושי - שיישב מאסר עולם על כל דקירה. 17 דקירות הוא דקר את שלי". במהלך היום צפויים התובעים במשפט, עורכי הדין אילנה ירושלמי ורועי אלפסי, להציג את הראיות שנאספו נגד ח'ליפה.

יעקב דדון, אביה של שלי ז"ל, אמר בפתח הדיון: "התחושה מאוד קשה, זה מחזיר אותי אחורה. אני מקווה שהצדק ייעשה. חשוב לי להיות כאן, לראות שיקבל את עונשו ולא שיחשוב שמשפחתה בצד". דדון הצהיר כי משפחתו תגיע לכל הדיונים, והפציר בבית המשפט להטיל על ח'ליפה את העונש המרבי: "אם אין גזר דין מוות, הוא צריך לשבת מאחורי סורג ובריח לכל החיים".

חוסיין ח'ליפה הנאשם ברצח בדיון הבוקר (אלון שני, חדשות 2)

דדון בשיחה האחרונה: "איזה מונית מפחידה, אני לא נושמת"

תובעת פרקליטות מחוז צפון, עורכת הדין אילנה ירושלמי, הדגישה כי האשמת ח'ליפה ברצח התבססה על פרטים מוכמנים שהתגלו: "החקירה החלה ללא קצה חוט, גופתה של הצעירה שנמצאה שסועה באזור שומם. הראיות הובילו את קו החקירה - בין היתר פענוח מצלמות האבטחה לאורך מסלול נסיעתה, צמצום האפשרויות למונית אחת ספציפית והתחקות אחר תנועותיה וגילוי מי נהג בה. בהמשך לקיחת פרופיל הדי.אנ.איי מהנאשם שתאמו את אלו שנמצאו מתחת לציפורניה של המנוחה. במונית נמצא דמה של המנוחה".

לדבריה של התובעת, התמונה השלמה מושתתת על "שרשרת ברזל של ראיות המונחת על רצפת בטון שתומכת בה וזו הודאת הנאשם. הודאה הרוויה פרטים מוכמנים שאף חלקם היו חדשים לגורמי החקירה. חשוב לנו להדגיש שהתיק אינו בנוי על הודאת הנאשם".

אביו ואחיו של ח'ליפה בדיון (אלון שני, חדשות 2)

רפ"ק עו"ד אייל הררי, ראש מחלק רצח בימ"ר צפון, העיד מטעם התביעה ותיאר את זירת הרצח אליה הגיע: "הזירה הייתה קשה, ויה דלורוזה. במרחב שבו נמצאה הגופה מוטלת נמצא הרבה מאוד דם. דם היה לאורך המסלול שעשתה הנערה עד לאותה נקודה אחרונה שבה נמצאה מוטלת".

במהלך הדיון נשמעה השיחה האחרונה בין דדון לבת דודתה, דקות לפני הרצח - שיחה שבמהלכה פרצו בני משפחתה של דדון שנכחו בדיון בבכי: "אני על מונית אחת המפחידות. אני לא נושמת", אמרה דדון לבת דודתה בשיחה שהוקלטה.