"דיר באלק שיחזור בו מההודאה שלו"

בתחילת השבוע זוכה נהג הטרקטורון יניב פיירובוסקין ובהחלטה נקבע כי נפלו כשלים חמורים בחקירת הפרשה. האזינו לשיחות בין אמו ואחותו של הנאשם בדריסה לבין חוקרי המשטרה, מהן עולה לכאורה כי החוקרים ניסו לחלץ ממנו הודאה שפגע בשתי האצניות סמוך לקיבוץ גבעת ברנר לפני כשנתיים

זיכויו של יניב פיירובוסקין השבוע היה מהדהד, חריף ונדיר. במהדורה המרכזית של חדשות 2 חשפנו ראייה שהציגו סנגוריו של הנאשם במהלך המשפט. הקלטה זו תיעדה פגישה בין אמו של פיירובוסקין לבין החוקרים בתיק, אורן ששון ואלון בשארי. בהקלטה נשמע שהשניים לא היו כל כך מרוצים מהעובדה שהנאשם שכר את שירותי פרקליט הצמרת, עו"ד ששי גז.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אחת הטעויות שעשיתם זה שהורדתם את גיורא, הוא תותח גיורא", אמר אורן ששון לאמו של הנאשם. "זו אחת הטעויות שעשיתם. לא יודע למה החלפתם אותו, אין לי שמץ של מושג. ששי גז, אתם לא מבינים... אין לו זמן. לכל ה... זה... גם הם באו, חצי שעה הוא בא והם הלכו. הם עם התיקים הגדולים. אין להם זמן לכולם. כולם כאילו ששי גז, ששי גז. מי שיכול לעזור לכם זה העורך דין שאת בשבילו תיק המאה, הוא יילחם. את בשבילו עוד איזה תיק, מה, הוא כאילו עובד על התיק הזה?".

החוקרים המליצו לאמו ולאחותו של פיירובוסקין לא לנהל את המשפט. "אתם צריכים עכשיו עורך דין שידאג לכם לעסקת טיעון טובה", ייעץ להן ששון, "כי ההודאה שלו, אני כבר אומר לך, אתם לא תוכלו לחזור ממנה, מה שלא יהיה. באמת אני אומר לך. אמיתי. בתור חברה".

המשטרה: "שיחת חולין ללא ערך ראייתי"

החוקרים אפילו הזהירו מפני חזרתו של פיירובוסקין מההודאה שמסר בפני המשטרה, אותה הודאה שהשופטת מתחה עליה בהמשך ביקורת כה חריפה. "דיר באלק, שיחזור בו מההודאה הזו ואז הוא ייצא אידיוט", אמר ששון בהקלטה, "כי השופט בסוף יקבל את ההודאה הזו, ואז הוא יילך לכיוון של הכנות שלו".

"אתה מספר לי מי זה הבן שלי?", השיבה לו אמו של פיירובוסקין. "כששאלתם אותי, אני אמרתי, הוא בחיים לא היה יכול לעשות דבר כזה, זה לא מתאים לילד הזה". ששון המשיך בשלו: "כל הזמן הוא אומר לי תודה שניקיתי את זה, תודה שהוצאתי את זה". שותפו, החוקר אלון בשארי הצטרף: "הוא חייב להוציא את זה, תעזבי". ששון הוסיף: "היה לו קשה. היה לו קשה, ישב לו על הזה... היה לו קשה, את מבינה? הוא בכה המון. הייתם מקבלים פסיכי בחזרה. תאמיני לי, זה טוב".

משפטים רבים מסתיימים בעסקאות טיעון, הראיות לא נשמעות, השופטים מנקים את השולחן וספק אם האמת נחשפת. בתיק הזה חשפו ההקלטות מסע לחצים שנראה על פניו לא לגיטימי, של חוקרי משטרה שהפעילו לכאורה לחץ על בני משפחתו של נאשם, כדי שזה יודה - לא רק בחדר החקירות, אלא גם בבית המשפט.

ממרחב השפלה של המשטרה נמסר בתגובה: "מדובר בשיחת חולין בין בעלי תפקידים זוטרים בצוות החקירה לבין משפחת החשוד, שאין לה כל ערך ראייתי ולא אזכור בהחלטת בית המשפט".