הקץ לטיפול ה-VIP של הרבנים בנתב"ג

רשות שדות התעופה הסכימה לבטל את נוהל האדמו"רים בעקבות עתירה שהוגשה בנושא. הנוהל איפשר ל-45 רבנים להגיע עם רכבם הפרטי סמוך לכבש המטוס ולעבור את בדיקות המכס והדרכונים במכוניתם. על פי הסכם הפשרה עם העותרים הרבנים יועברו למטוס ברכב של שירות ה-VIP ויעברו את הבידוק בטרקלין

קריטריונים עלומים. ארכיון (רויטרס)

הסוף לטיפול ה-VIP של הרבנים בשדות התעופה: בעקבות עתירה שהגישה לבג"ץ מכללת שערי משפט, הסכימה רשות שדות התעופה לבטל את הנוהל שזכה לכינוי "נוהל האדמו"רים". הנוהל מאפשר לרבנים ואדמו"רים להגיע סמוך לכבש המטוס עם רכבם הפרטי. העתירה נמשכה בעקבות הבטחת רשות שדות התעופה כי תפעל לביטול הנוהל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי הסכם הפשרה שנחתם בין העותרים ורשות שדות התעופה, פקידי רשות המיסים ורשות האוכלוסין וההגירה יערכו את הבדיקות ברבנים בטרקלין ה-VIP, ולא ברכבם הפרטי, כפי שנעשה עד כה. לאחר השלמת בידוק הדרכונים והמכס יוסעו האדמו"רים אל המטוס ברכב שירות ה-VIP ולא במכוניתם, ככל יתר רוכשי השירות. 

סוף להגעה למטוס ברכב פרטי. ארכיון (דניאל נחמיה, חדשות 2)


בעתירה נטען כי הנוהל, שחל על 45 רבנים, פגע בעיקרון השוויון. רשימת האדמו"רים נקבעה על פי קריטריונים עלומים שלא פורסמו ברבים. "הנוהל מביא עמו פגיעה בעקרון השוויון וזילות נוספת לכבודה של תורת ישראל וערכיה", נכתב בעתירה. רשימת הרבנים המיוחסים כללה, כאמור, 45 רבנים וביניהם "הרנטגן", האדמו"ר מגור והרב אמנון יצחק. הרשימה כללה גם את הרב יאשיהו פינטו, שעל פי דיווח העיתון "דה-מרקר" לא הוצא ממנה גם לאחר שנחשד בפלילים.