בלעדי | עד המדינה בברנוער בשיחה עם אמו על ביטול ההסדר: "אתאבד על זה". האזינו

בשיחה מוקלטת שהגיעה לידי חדשות 2 Online מספר זוהר חנקישייב לאמו שרה, על הנסיבות שהובילו אתו לביטול ההסדר שהוצע לו על ידי הפרקליטות. "מנסים להפיל עליי את התיק", טען. היא השיבה: "כולנו מאחוריך, תמשיך עם האמת שלך"

בלעדי: לאחר שהודיע כי הוא חוזר בו מהסדר הטיעון שעליו חתם בשבוע שעבר, נשמע עד המדינה בתיק הרצח בברנוער כשהוא מנמק לאמו בשיחות טלפון את הסיבות להחלטתו.

בהקלטה שהגיעה לידי חדשות 2 Online, נשמע זוהר חנקישייב בשיחת טלפון עם אמו שרה - לראשונה מאז החלטתו לסגת מהסדר הטיעון שנחתם עמו – כשהוא מספר על הרגעים ועל הנסיבות שהביאו אותו לידי החלטה. "אני הולך איתם עד הסוף, אני מתאבד על התיק הזה", אמר. "הם יגיעו לקצינים שיעידו. על מה אני אחתום? על מה? על זה שמנסים להפיל את כל התיק עליי? זה לא יקרה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

האם מצדה הביעה תמיכה בהחלטת בנה. בחלקה בשיחה, נשמעה האם כשהיא מנסה לעודד אותו ולומר לו כי קיבל את ההחלטה הנכונה. "אני מבסוטית שלא חתמת", אמרה לו. "יהיה טוב כפרה שלי, יהיה טוב. כולם מאחורי הגב שלך, אנחנו אוהבים אותך ואתה יודע שאתה לא לבד, אנחנו כולם איתך, לך עד הסוף. על מה שהם עשו לך - לך עד הסוף. אני אהיה מבסוטית".

"הולך עם האמת שלי"

בהמשך שיחתם, שב הבן והבהיר כי לא ייסוג מגרסתו עד שתתברר האמת בפרשה. "אני לא דואג, אני מאמין", אמר. "אני הולך עם האמת שלי, אני מאמין במה שעשיתי והולך עם האמת שלי. זהו". "אני סובלת", השיבה אמו. "אבל לך עד הסוף וזהו, אל תוותר".

במהלך סוף השבוע ערך חנקישייב שורת התייעצויות עם מספר גורמים, לרבות בני משפחתו, שהמליצו לו לדחות את ההסכם בוצע לו במטרה לחשוף את מחדלי המשטרה בפרשה, שלא היו מתפרסמות לו היה חותם על ההסכם. את ההודעה הרשמית על החלטתו מסר לאחר פרסומה בחדשות 2 Online.

חזר לחייו, פליסיאן (חדשות 2)

במהלך הדיון שנערך אתמול בבית המשפט המחוזי בתל אביב, הבהיר חנקישייב כי ההסכם נולד מתוך רצון הפרקליטות והמשטרה להצמיד לו את כישלונן בטיפול בתיק. "לא הגעתי להסדר בגלל שאני מאשר את הדברים שהתביעה אומרת עליי, אלא כי הפרקליטות והימ"ר עושים יד אחת כדי להפיל עלי את כל המחדלים שלהם בתיק הזה - ולכך אני לא מוכן", אמר. "אני לא מודה ומבקש להמשיך את ההליך."

בשיחה עם חדשות 2 Online חיזק פרקליטו, עו"ד חי הבר, את גרסת מרשתו ואמר כי אין הוא מתכוון להיות הנאשם היחיד בפרשה.
"זוהר לא מוכן לקבל את הדברים ולהיות הנאשם היחידי בעניין שנותן את הדין על כל מחדלי המשטרה", אמר. "ברגע שהוא אמר זאת, הודענו לשופטת שהודאתו לא כנה אלא רק כדי לרצות. הוא אישר את הדברים וטען שהודאתו היא במסגרת הסדר כפוי ולא הודאה שיש בה דבר".

על פי הסדר הטיעון, אמור היה חנקישייב לרצות חמש שנות מאסר בפועל וחודשיים בגין מסירת מידע שקרי בכוונה תחילה, על מנת להטעות את המשטרה ולהפליל את חגי פליסיאן ברצח. מתוך 70 החודשים שהסכים חנקישייב להעביר במעצר, ינוכו לו שמונת החודשים שהוא כבר מרצה מאז שהתברר כי בדה את טענותיו.

עו"ד חי הבר (עו"ד חי הבר)

במהלך שהפתיע רבים, בחודש מרס האחרון ביטלה הפרקליטות את ההסכם עם חנקישייב והחליטה להגיש נגדו כתב אישום חמור בגין בידוי ראיות. על פי כתב האישום, הוא טפל את ההאשמה על חברו פליסיאן, וגרם לו להודות בהקלטה שהוא אחראי לרצח במועדון הנוער הגאה בשנת 2009, שבו נורו למוות ניר כץ וליז טרובישי.

על בסיס השיחה המוקלטת הכוזבת ומידע נוסף שהעביר למשטרה, הוגש כתב אישום נגד פליסיאן - שבהמשך בוטל. בעקבות דבריו, סברה המשטרה כי חגי פליסיאן ביצע את הירי במועדון, כנקמה על כך שמנהל המקום, שאול גנון, תקף מינית את אחיו בני - הערכה שהופרכה מאוחר יותר.

לאורך החקירה, הכחיש פליסיאן את אחריותו לרצח, ואף סיפר כי עד המדינה הדריך אותו בעזרת מסרים בוואטסאפ מה עליו לומר לו. בהוראת חניקישייב מחק פליסיאן את הדברים, אך מאוחר יותר הצליחה המשטרה להתחקות אחריהם בעזרת שימוש בתוכנה ייחודית שהצליחה לשחזר את השיחה המפלילה.

לפניות לכתב: MatanH@ch2news.tv