תמונות החתונה נמחקו - הצלמים ישלמו פיצויים

בית המשפט הטיל על צלמי אירועים לשלם פיצויים בגובה 25 אלף שקלים לבני זוג שתמונות חתונתם נמחקו. הצלמים טענו כי התיעוד נמחק כתוצאה מ"כוח עליון", אולם תפנית במשפט הוכיחה אחרת

"התמונות אבדו", אילוסטרציה (AP)

כל זוג טרי מכיר את הציפייה הדרוכה בימים שלאחר החתונה לאלבום התמונות ולסרט הווידאו מהאירוע המאושר. קרובי המשפחה, החברים והמכרים הרבים שמגיעים לחגוג עם בני הזוג את החלטתם להתחתן מצפים יחד עמם לתיעוד הרגעים המאושרים. אלא שלבני זוג מתל אביב החשש מאובדן הזיכרון המצולם התממש.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בית משפט השלום בתל אביב פסק כי שני צלמים ישלמו פיצויים בגובה 25 אלף שקלים לבני הזוג לאחר שהתיעוד שצולם נמחק. בתביעה שהגישו טענו השניים כי על אף שהזמינו שירותי צילום שכללו תמונות סטילס, צילום וידיאו ופיתוח אלבומים דיגיטליים של אירוע חתונתם, ואף שילמו על כך מראש מכספם, קיבלו לטענתם רק חמישה קבצי וידיאו קצרים, לא ערוכים וברמה ירודה. במהלך הדיון בבית המשפט טענו הצלמים הנתבעים כי דווקא סיפקו את הצילומים שהבטיחו למעט כמה צילומי וידיאו.

הצלמים הסבירו כי התיעודים לא סופקו לשניים עקב כוח עליון שאין עליו שליטה. הם טענו כי בהעברת הקבצים למחשב אירעה תקלה בלתי נשלטת ולא ניתן היה להפיק את סרט הווידיאו. בנוסף הסבירו הצלמים כי כרטיס המצלמה שבו הוקלטו חומרי הוידאו היה פגום. הנתבעים טענו כי הציעו לבני הזוג להגיע עמם לפשרה לסיום המחלוקת, וזאת כ"אות רצון טוב וכפשרה", אולם בני הזוג חזרו בהם מכוונתם.

פיצוי לבני הזוג, ארכיון (AP)

המומחים התגייסו להעיד

משלא צלח הסדר הפשרה בין בני הזוג לצלמים, הושמעו עדויות מומחים בנושא בין השאר בנוגע להיתכנות דבריהם הקשורים ב"כוח עליון". בית המשפט החליט שלא לקבל את הטענה וזאת מאחר וחלה תפנית במשפט שהעלתה כי אחד הצלמים העיד בעצמו שהקבצים לא נמחקו מתוך "כוח עליון", כיוון שהוא הספיק להעביר חומרים מהכרטיס שהיה במצלמה למחשב אחר שלא נפגם, אך בהמשך מחק ממנו את הקבצים. השופט קבע כי הצלמים לא עשו די בכדי לדאוג לשימור החומרים ולא השתמשו בכרטיסי גיבוי.

לנוכח שינוי משמעותי זה בגרסה, נדחתה טענת הנתבעים לכוח עליון ונקבע כי הצלם התרשל עקב מחיקת החומר על המחשב ללא שהיה להם גיבוי. בשל כך נקבע כי הצלמים יפצו את בני הזוג בגין הפרת ההסכם בהתאם לפסיקה בעניין היקף הפיצוי.

לפניות לכתב AzriA@ch2news.tv