"העברתי לברכה מעטפות כסף וארגזי יין במשך שנים"

הרב יאשיהו פינטו הציג לבית המשפט העליון בתצהיר, את מה שהוא מתאר כמערכת ארוכה בה הוא העביר כספים לתנ"צ אפרים ברכה. הרב טוען כי לקצין הבכיר הועברו במשך שנים מעטפות כסף וטובות הנאה אחרות, שעוזריו היו מודעים למערכת היחסים ביניהם וכי יש עוד חשבונות בנק בהם ברכה מורשה לפעול שלא נבדקו בידי החוקרים

הרב יאשיהו פינטו, ארכיון (AP)

בתצהיר שהגיש היום (שישי) הרב יאשיהו פינטו לבית המשפט העליון הוא מגן על הסדר הטיעון שנחתם עימו ואומר כי אין בסיס לטענת תנ"צ אפרים ברכה כי בקשת הרב לקיים חקירה בעניין אירועי העבר נעשית מטעמי נקמה על ההסדר - כשהרב טוען כי העביר בעבר כספים לתנ"צ ברכה במשך זמן רב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

פינטו טוען כי הוא פנה אל הרשויות בבקשה לחקור את מערכת היחסים בינו לבין ברכה במספר הזדמנויות, ולא ניתנו תשובות ענייניות בכתב לפניות אלה. הרב טוען כי כבר באמצע 2012 הוא מסר לחוקרים בארה"ב מידע שהוא מעביר כספים לתנ"צ ברכה, והוא העביר לבית המשפט עדויות של שני סוכני FBI בעניין.

עוד הרב טוען כי שניים מעוזריו ידעו על מה שהוא מכנה בתצהיר "העזרה הכספית" לברכה, והם ארגנו את מעטפות הכסף לתנ"צ בעצמם. עוד מסר הרב בחקירותיו כי ניצב בדימוס אריה עמית מעורה ויודע על מערכת היחסים בין פינטו לברכה, ובעדותו עמית אישש את גרסת הרב פינטו.

תנ"צ אפרים ברכה (חדשות 2)

פרט למעטפות הכסף, לאורך השנים הרב העניק לברכה טובות הנאה נוספות כמו ארגזים של בקבוקי יין, בקבוקי ויסקי ומתנות שונות. הרב פינטו טען כי ברכה סייע לו בעניינים שונים לאורך השנים - סיוע המוכחש באופן נחרץ על ידי ברכה עצמו.

עוד מצהיר פינטו, כי יש שמונה חשבונות בנק בהם לברכה יש ייפוי כוח לפעול, ואלה לא נבדקו על ידי המשטרה.