פרקליטי אולמרט: "לא הפעם הראשונה שהפרקליטות מעבירה חומרים"

סניגוריו של ראש הממשלה לשעבר טוענים בעקבות חשיפת חדשות 2 בדבר חומרים רגישים על שולה זקן, כי אין מדובר במקרה יחיד שבו הפרקליטות מעבירה מסמכים שכאלה ואז דורשת להחזירם. "זה מקשה מאוד על עבודת ההגנה", הם אומרים

אולמרט וזקן. ארכיון (פלאש 90)

אחרי חשיפת חדשות 2 בדבר חומרים רגישים על שולה זקן שהועברו בטעות על ידי הפרקליטות לעורכי דינו של אולמרט, פרקליטיו של ראש הממשלה לשעבר טוענים היום (שישי): זאת לא הפעם הראשונה שהפרקליטות מעבירה לנו חומרים ואז דורשת מאיתנו להחזיר אותם ולא לעשות בהם שימוש.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

השבוע פורסם לראשונה במהדורה המרכזית כי לאחר ששולה זקן העבירה חומרים חדשים לפרקליטות בנוגע לפרשת טלנסקי, ביקשו עורכי דינו של אולמרט לקבל הודעות אלקטרוניות מתוך חשבונה של הראשונה לצורך מלאכת ההגנה על ראש הממשלה לשעבר.

בשבוע שעבר נענתה הפרקליטות לבקשת הסניגורים והעבירה לידיהם תקליטור, אלא שבמהרה התברר כי במקום הודעות ספציפיות אותן ביקש צוות ההגנה לקבל, הועבר לידיו תקליטור המכיל גיבוי מלא של תיבת הדואר הנכנס של זקן.

הפרקליטות דרשה מהסניגורים להחזיר את התקליטור בטענה כי הוא אינו מהווה חומר חקירה ויש בו חומרים פרטיים ורגישים, שיש בהם כדי לפגוע בראש לשכתו לשעבר של אולמרט. לאחר שעורכי הדין של ראש הממשלה לשעבר סירבו להיענות לבקשה, פנתה הפרקליטות לבית המשפט - וזה קבע אתמול כי עד להודעה חדשה אסור לפרקליטיו של ראש הממשלה לשעבר אולמרט לעיין או להשתמש בהודעות הדואר האלקטרוני שהועברו לידיהם.

בתשובתם הדחופה לבית המשפט שנמסרה היום כתב פרקליטו של אולמרט, עורכי הדין אייל רוזובסקי, כי "זאת הפעם השנייה שלאחר שהתביעה מוסרת חומר חקירה היא דורשת לפתע במפגיע מההגנה להשיבו ולא לעיין בו בטענה שהחומר נמסר בטעות. הדבר מקשה מאוד על עבודת ההגנה". עורכי דינו של ראש הממשלה מוסיפים עוד כי "אכן טעויות יכולות לקרות אך אין להשלים עם אירוע חוזר ונשנה מסוג זה".

בלכר וזוהר גם טוענים כי החומר שנמסר להם הוא חלק מחומר החקירה, ולכן הטענה כי הוא נמסר בטעות משוללת כל יסוד. "אין שחר לטענה שהודעות הדואר האלקטרוני חסויות בשל חסיון עורך דין לקוח", נכתב בתשובתם, "מוזר שהתביעה מעלה זאת שכן אחת מהתחייבויותיה שלהגברת זקן בהסדר עד המדינה הייתה ויתור על חסיון עורך דין לקוח".

לאור כל אלו מבקשים פרקליטיו של ראש הממשלה לשעבר לדחות את בקשת הפרקליטות להחזיר את חומרי החקירה ודורשים מבית המשפט לקבוע כי יוכלו לעשות שימוש בחומרים האלו במהלך ההליך המשפטי המתנהל.