נערות הליווי הורשעו ברצח הכימאי

בית המשפט המחוזי בת"א קבע כי נערות הליווי אנה קומשין ומרינה טרסנקו עומדות מאחורי רציחתו של ד"ר אלי ללוז לפני 3 שנים בדירתו בעיר. בית המשפט קבע כי ללוז הזמין את השתיים לביתו, שם הן דקרו אותו, שדדו את חפציו ונמלטו מהמקום

רצחו, שדדו ונמלטו. קומשין וטרסנקו (חדשות 2)

בית המשפט המחוזי בתל אביב הרשיע היום (חמישי) שתי נערות לווי ברציחתו של ד"ר אלי ללוז, שנמצא ללא רוח חיים בדירתו בעיר בשנת 2011. בפסק הדין נכתב כי ללוז בן ה-70 הזמין לביתו את השתיים לטובת שירותי מין, ולאחר מכן הן רצחו אותו, שדדו את חפציו והציתו את דירתו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

נערות הליווי, אנה קומשין ומרינה טרסנקו הגיעו לביתו של ללוז, אזרח צרפת בן 70 ודקרו אותו כדי לשדוד אותו מבלי שיתנגד. הדקירות הרבות בגופו גרמו לו דימום מסיבי, וכדי להחיש את מותו הן הפילו אותו לרצפה והלבישו על ראשו שקיות ניילון. לאחר מכן מצאו כסף מזומן בסך 100 אירו וכמה מאות שקלים - ונמלטו מהזירה.

השתיים הורשעו בעבירה של רצח בכוונה תחילה, ובביצוע שוד. כמו כן הן הורשעו בעבירות של הצתה, השמדת ראיות ושיבוש הליכים.

"מתוך התשתית העובדתית עולה מסקנה חד משמעית ולפיה הנאשמות מקיימות גם את מרכיבי עבירת הרצח", הדגיש בית המשפט בהכרעת הדין. עוד נטען כי "מן הפן העובדתי עולה בבירור כי הן גרמו במזיד למות המנוח תוך ביצוע עבירת שוד כדי להקל על ביצועה".

"נשקול לערער על פסק הדין"

ההגנה טענה, לאורך המשפט, כי אין להתעלם מהרקע הקשה ממנו הגיעו  קומשיין וטרסנקו. כמו כן, טענו הסנגורים כי אסור להתעלם מכך שהן היו שיכורות בעת ביצוע המעשה. בית המשפט קבע, כי ההגנה לא הניחה שום תשתית ראייתית להוכחת שכרותן של הנאשמות בעת שביצעו את הרצח.

עורכת הדין קטי צווטקוב, המייצגת את אנה קומשין מטעם הסנגוריה הציבורית מסרה: "לטעמנו, נטענו טענות כבדות משקל, הן בשל השכרות והן בשל הרקע ממנו באו. נבחן את הכרעת הדין ונשקול פנייה לערכאות גבוהות יותר".

עורך הדין ניל סיימון מהסנגוריה הציבורית, המייצג את טרסנקו, יחד עם עורך הדין ירוסלב מץ, ציינו: "נקרא את הכרעת הדין, נלמד אותה היטב ונשקול את המשך צעדינו".