משפחת מחבל הדחפור תובעת מהמדינה פיצויים

משפחתו של מוחמד ג'עאביס הגישה לאחרונה תביעת פיצויים נגד המדינה ובה היא טוענת כי מפגע הדחפור לא פעל ממניע לאומני וכי הירי שבוצע נגדו היה פזיז. לדברי המשפחה, ג'עאביס פגע בשוגג באברהם וועלאס ז"ל, שהשגיח על החפירות באתר הבנייה, דבר שהצית מהומה במקום. המשטרה: התביעה טרם התקבלה

המדינה תפצה את משפחת המחבל? בני משפחתו של מוחמד ג'עאביס, מי שביצע את פיגוע הדריסה באמצעות דחפור לפני כחודשיים בירושלים, הגישו לאחרונה תביעה לבית משפט השלום בבירה בדרישה לפיצוי בסך עד 2.5 מיליון שקלים. בתביעה טוענת משפחתו של המפגע, שהרג את אברהם וואלעס ז"ל (29), כי הוא לא התכוון לבצע פיגוע וכי הריגתו על ידי כוחות הביטחון נעשתה מתוך פזיזות. במסגרת התביעה תציג המשפחה סרטון בפני בית המשפט.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

מוחמד, שהיה בן 19 בעת הפיגוע, ביצע עבודות חפירה באתר בנייה באמצעות דחפור השייך למשפחתו המפעילה עסק לציוד כבד. וואלעס ז"ל, אב לחמישה ילדים, עבד במקום כמשגיח מטעם ארגון המפקח על אתרי בנייה בהם יש חשש להימצאות קברי יהודים.

דורשים עד 2.5 מיליון מהמדינה (חטיבת דובר המשטרה יחידה אוירית)

על פי הנטען בכתב התביעה, מוחמד פגע בוואלעס ז"ל בשוגג במהלך עבודתו - דבר אשר הצית מהומה במקום. לדברי המשפחה, עדי ראייה שהיו במקום החלו להקיף את הדחפור ולהמטיר עליו אבנים. עוד טוענת המשפחה כי מוחמד יצא מהאתר עם הדחפור על מנת לחמוק מזעם ההמון ובכניסה לכביר הראשי פתחו כוחות הביטחון באש לעברו, וזאת מבלי שביצעו ירי אזהרה קודם לכן.

עוד נכתב בכתב התביעה כי הדחפור הפך את אוטובוס הנוסעים במקום רק לאחר שמוחמד ספג כבר עשרות קליעי אקדח ולא שלט יותר במעשיו. כדי לתמוך בטענותיה מתכוונת המשפחה להציג בפני בית המשפט סרטון המתעד את תחילת האירוע.

אברהם וואלעס ז"ל

בסרטון ניתן לראות את הדחפור כשהוא ניצב במקביל לאוטובוס, בזמן ששני אנשי כוחות ביטחון יורים עליו. בשלב הזה, כשאחד מאנשי הביטחון נמצא מול הדחפור, נסע מוחמד לאחור - דבר שעל פי המשפחה חותר תחת ההנחה כי מדובר בפיגוע.

"מוחמד עבד חצי יום עד להתלקחות האירוע, אכל ושתה עם מי שהיה במקום", כותבת המשפחה בתביעה, שהוגשה באמצעות עו"ד וסים דכוור. "הוא הגיע מביתו לצרכי עבודה, ואם רצה לבצע פיגוע למה לא עשה כן בדרכו לעבודה או בכל מקום אחר? וואלעס ז"ל ומוחמד עבדו במקום מבלי שהייתה ביניהם כל בעיה", מתארת המשפחה.

מוחמד ג'עאביס

"בצאתו מהאתר לאחר התאונה פנה מוחמד ימינה בכביש הראשי כאשר משמאלו עורק תנועה ראשי עמוס", מפרטת המשפחה, "מי שמנסה לעשות פיגוע, מדוע שלא יפנה לכביש סואן? גם תוך כדי הירי רואים כי מוחמד מנסה לעבור עם הדחפור ליד האוטובוס, מבלי לפגוע באף אדם, בזמן שנורו עשרות כדורים לעברו".

מהמשטרה נמסר בתגובה כי "מבדיקה שערכנו עולה כי טרם התקבלה אצלנו התביעה האמורה".

ליצירת קשר עם הכתב: itaiA@ch2news.tv