מסתמן: כתב אישום נגד הקטין החשוד באונס בת 15 ברחובות

פרסום ראשון: פרטי חקירה חדשים מעלים כי החוקרים הצליחו לגבות עדות שמפלילה את הנער במעשה. במהלך חקירתו הוא גולל את השתלשלות האירועים: "צעקתי לעברה שתבוא לשבת לידי. בשלב מסוים, השפתיים שלנו נצמדו וקיימנו יחסי מין אבל הכל היה בהסכמה"

אילוסטרציה (רויטרס)

בכוונת המשטרה להגיש הצהרת תובע, ככל הנראה כבר מחר (שלישי), נגד הקטין (15) החשוד באונס נערה בת גילו מרחובות. יחד עם זאת, נחשפים פרטים חדשים מחקירתו שהגיעו לחדשות 2 Online ומהם עולה כי צוות החקירה במשטרת רחובות, שמונה על ידי מפקד התחנה, לא הצליח עד כה להשיג רקמות לבדיקת די.אן.איי. אלא שיחד עם זאת, בדיון שהתנהל בהארכת מעצרו של הקטין אתמול עלה כי החוקרים הצליחו לגבות עדות שמפלילה אותו במעשה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בחקירתו גולל הנער את השתלשלות האירועים. "ישבתי על הספסל, ליד גן ציבורי וראיתי אותה (הנערה - ב.ט) רוכבת על אופניה", הוא סיפר. "צעקתי לעברה שתבוא לשבת לידי. היא באה, ישבנו ודיברנו.
"בשלב מסוים, השפתיים שלנו נצמדו וקיימנו יחסי מין אבל הכל היה בהסכמה. לא איימתי ולא אמרתי שאני ארצח אותה אם היא לא תסכים".

אלא שצוות החקירה אימץ את גרסת הנערה, שסיפרה כי יחסי המין התבצעו בניגוד לרצונה. לדבריה, היא ביקשה לעזוב את המקום, אך הוא אחז בה בכוח ואמר לה שאם תזוז ירצח אותה.

בשבוע שעבר, עם מעצרו של הקטין, פורסם בחדשות 2 Online כי החשוד במעשה ולאחר מכן חזר בו וטען כי היה בגילופין. כעת עומדת בפני פרקליטות מחוז מרכז החלטה גורלית: מצד אחד - בן 15 שטוען שיחסי המין התקיימו בהסכמה, מצד שני - קטינה שטוענת כי נאנסה.

בניגוד לפרסומים אחרים, צוות החקירה בדק את הטלפונים הניידים שברשותו של הקטין והבינו כי לא הייתה שום התכתבות בינו לבין הנערה ולא הייתה ביניהם היכרות מוקדמת.

סניגורו של הקטין, עו"ד איתי בן-נון מהסניגוריה הציבורית, אמר לחדשות 2 Online: "טרם נחשפנו לחומרי החקירה. אני רק יכול להגיד מהתרשמותי האישית עם הקטין, כי אין מדובר באישיות אנטי-סוציאלית. הוא ילד נורמטיבי שעומד על גרסתו שלפיה הכל נעשה בהסכמה. כעת אנו ממתינים להחלטת הפרקליטות בפרשה".

תמונה, עדות ומידע מודיעיני: כך נעצר הקטין הראשון שנחשד באונס

יחד עם זאת, עולים מהחקירה פרטים נוספים ששופכים אור על אופן מעצרו של הקטין הראשון (17) שנעצר, אך בתום שני ימי מעצר שוחרר ונוקה מכל חשד: בלשים שנשלחו לאסוף ראיות מיד אחרי שהתקבלה התלונה, אספו חומרים ממצלמת אבטחה שתיעדה נער ונערה צועדים ומצולמים בגבם.

החוקרים הפיקו תמונה של ה"חשוד" שעמה אספו מידע מודיעיני בשכונה שבה התגוררו "חשודים פוטנציאליים". בעיצומו של התהליך, הם פגשו בקבוצת קטינים ששיחקו בכניסה לאחד הבניינים אך לא הזדהו בפניהם כשוטרים והצהירו כי הם "מחפשים נעדר" ושאלו אותם האם הם מזהים את הנער שבתמונה.

אחת הבנות, כך מתברר, הייתה אחותו של הקטין והודיעה להם כי מדובר באחיה. מידע מודיעיני אחר שהגיע אל הבלשים חיזק את החשדות והביא למעצרו. במשטרה התייחסו למעצר הזה בזהירות מרבית ובתום שני ימי מעצר שוחרר הקטין לביתו בלא רישום פלילי.