פרשת הרצח בברנוער: עד המדינה שוקל לבטל את הסדר הטיעון

פרסום ראשון: לאחר שבדה ראיות שהביאו למעצר השווא של חגי פליסיאן, חתם אתמול זוהר חנקישייב, עד המדינה בפרשת הברנוער, על הסדר טיעון שלפיו ירצה חמש שנות מאסר וחודשיים בפועל. אלא שכעת הוא שוקל להודיע לפרקליטות כי הוא חוזר בו מהעסקה. סנגורו סירב להתייחס לדברים

חזר בו מההסדר. עד המדינה (חדשות 2)

זוהר חנקישייב, מי ששימש כעד המדינה בפרשת רצח הברנוער, שוקל לבטל את הסדר הטיעון שחתם עליו אתמול (ראשון) - כך נודע לחדשות 2 Online. סנגורו, עו"ד חי הבר, סירב להתייחס לדברים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי הסדר הטיעון אמור היה חנקישייב לרצות חמש שנות מאסר בפועל, זאת לאחר שמסר מידע שקרי בכוונה תחילה על מנת להטעות את המשטרה ולהפליל את חגי פליסיאן ברצח. מתוך 70 החודשים שהסכים אתמול חנקישייב להעביר מאחורי סורג ובריח, אמורים להיות מנוכים שמונה חודשי המעצר שהוא כבר מרצה מאז שהתברר כי בדה את טענותיו מלבו.

בחודש מרס האחרון, במהלך שהפתיע רבים, ביטלה הפרקליטות את ההסכם עם חנקישייב והוחלט להגיש נגדו כתב אישום חמור בגין בידוי ראיות. על פי כתב האישום, הוא טפל את ההאשמה על חברו פליסיאן, וגרם לו להודות בהקלטה שהוא אחראי לרצח במועדון הנוער הגאה בשנת 2009, בו נורו למוות המדריך ניר כץ והנערה ליז טרובישי.

חזר לחייו, פליסיאן (חדשות 2)

על בסיס השיחה המוקלטת הכוזבת ומידע נוסף שהעביר למשטרה, הוגש כתב אישום נגד פליסיאן - שבהמשך בוטל. בעקבות דבריו, סברה המשטרה כי חגי פליסיאן ביצע את הירי במועדון, כנקמה על כך שמנהל המקום, שאול גנון, תקף מינית את אחיו בני - דבר שהתגלה מאוחר יותר כהאשמת שווא.

לאורך החקירה טען פליסיאן, כי הוא אינו אחראי לרצח, ואף סיפר כי עד המדינה הדריך אותו, בעזרת מסרים בוואטסאפ, מה עליו לומר לו. בהוראת חניקישייב מחק פליסיאן את הדברים, אך מאוחר יותר הצליחה המשטרה להתחקות אחריהם, בעזרת שימוש בתוכנה ייחודית שהצליחה לשחזר את השיחה המפלילה.

עו"ד חי הבר

האחים פליסיאן שוחררו לבסוף ממאסר, לאחר העוול שנגרם להם. עד המדינה נלקח למעצר, מאז שהתגלה כי דבריו נועדו להונות את המשטרה. השאלה שעדיין נותרה פתוחה היא: מי עומד מאוחרי הרצח במועדון הנוער הגאה, רצח שנראה שהאחראים לו עדיין מסתובבים חופשיים.