הנעל, הדם והסכין: שאלת זדורוב

שופטי העליון דנו במשך שלוש שעות בערעורו של מי שהורשע ברצח הנערה תאיר ראדה ב-2007. פרקליטיו: "טביעות הנעליים שמסמנות מסלול יציאה מתא השירותים הן של מישהו אחר". גם בתביעה הודו כי "שאלת טביעות הנעל הנוספות מטרידה"

שופטי בית המשפט העליון דנו היום (שני) בערעורו של מי שהורשע ברצח הנערה תאיר ראדה לפני כשבע שנים בקצרין, רומן זדורוב. במשך שלוש שעות הציגו סניגוריו בית הדין ראיות חדשות, שהוגדרו על ידי בית המשפט המחוזי כ"לקויות ומביכות" ונדחו על הסף.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בערעור שהגישו בחודש מאי פרקליטיו של זדורוב, עורכי הדין איתי הרמלין וד"ר אלקנה לייסט, טענו הסניגורים כי בית המשפט המחוזי שגה בהחלטתו לדחות את חוות הדעת שהוצגו על ידי צוותי ההגנה. לטענתם, הייתה זו טעות מצד בית המשפט להסתפק בגביית שתי הראיות הנוספות שבית המשפט העליון הורה לו לגבות.

היום, מצויד בשחקן חיזוק, עו"ד אביגדור פלדמן יחד עם אלקנה לייסט מהסנגוריה הציבורית, ביקש זדורוב לעורר ספק כזה שיחלחל לפסק הדין שהרשיע אותו ברצח ראדה. במשך שעות הצביע עו"ד פלדמן על אי-סבירות ההודאה. "הייתכן", שאל, "שאדם ישסף את גרונה של נערה, ידקור אותה כמה פעמים - הכל בתא שירותים קטנטן - יושיב אותה על האסלה ויברח ולא תימצא ולו טביעת אצבע או נעל אחת? אפילו לא שערה או שרידי די.אן. איי של הרוצח?".

"הוא נכנס לתא שירותים מוצף בדם ויוצא ממנו נקי כתינוק מבטן אמו", אמר עו"ד פלדמן. "איך זה ייתכן? הוא החליף בגדים? הוא שם על עצמו כיסוי ניילון?". מנגד, חזרו נציגי הפרקליטות על שקריו הרבים של זדורוב בחקירה ועל הודאותיו, שנתמכו לדבריהם בממצאים מהזירה - שרק הרוצח יכול היה לדעת עליהם.

תאיר ראדה ז"ל (חדשות 2)

גם בתביעה מודים: "שאלת טביעות הנעל הנוספות מטרידה"

במהלך הדיון אמר עו"ד אלקנה לייסט מצוות ההגנה של זדורוב כי "טביעות הנעליים שמסמנות מסלול יציאה מתא השירותים הן של מישהו אחר". גם עו"ד תמר בורשטיין מהתביעה הודתה כי "שאלת טביעות הנעל הנוספות מטרידה".

"הוא עבר שטיפת מוח בידי החוקרים", הוסיף עו"ד פלדמן. "אמרו לו שיודה ויישב בבית הסוהר שבע שנים. הוא ניסה כל מה שהוא יכול כדי לרצות את החוקרים ולמסור להם הודאה. גם זו שנמסרה לא הגיונית או מתקבלת על הדעת".

במהלך הדיון הוזכרה גם הסכין היפנית שבאמצעותה, כך על פי הודאת זדורוב, נרצחה ראדה. חוות דעת שהציגו סניגוריו קבעו כי לפחות חתך אחד שנמצא בצווארה של ראדה בוצע בסכין משוננת. כעת נותר להמתין להחלטת שופטי בית המשפט העליון האם השתכנעו מעל לכל ספק סביר באשמתו של זדורוב או לא.