דף בפייסבוק: מריחואנה לכל גולש

אם נתקלתם בשבועות האחרונים בעמוד פייסבוק ששמו "בא לי חסות בע"מ", כדאי שתדעו שלא מדובר בקבוצת אוהבי ירקות – אלא בדף רשת באמצעותו מכר צעיר ירושלמי סמים לכל מי שביקש זאת. הפעילות הפומבית המפתיעה של סוחר הסמים הובילה למעצרו בסוף השבוע האחרון, ולהגשת כתב אישום נגדו

דף הפייסבוק המפליל (פייסבוק)

לבית משפט השלום בירושלים הוגש אתמול (ראשון) כתב אישום נגד צעיר בן 20, תושב הבירה, שהשתמש ברשת הפייסבוק לצורך הפצת ומכירת סמים מסוג מריחואנה וחשיש.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

על פי כתב האישום, הצעיר פתח דף פייסבוק בשם "באלי חסות בע"מ", ובאמצעותו מכר סמים לכל דורש. גם לאחר מעצרו של מפעיל הדף, הוא נותר פתוח לציבור הגולשים, וכיום חברים בו לא פחות מ-500 בני אדם.

"בדף הפייסבוק האמור הציע הנאשם לפונים אליו סמים תמורת תשלום", נטען בכתב האישום. "הנאשם כינה את הסמים 'ירק ושוקו' והציע לכל הירושלמים המעוניינים ברכישת סמים לפנות אליו בהודעה פרטית".

מכר סמים לשוטר סמוי - וניסה לברוח ממעצר

באופן לא מפתיע המשטרה עלתה במהירות על המיזם הפלילי של הצעיר - שוטר שהתחזה לקונה פוטנציאלי שלח לו הודעה, בה ביקש לקנות שלוש "אצבעות" חשיש. השניים קבעו סיכמו להיפגש בסוף השבוע האחרון בתחנת הדלק הסמוכה לגשר המיתרים בבירה.

במפגש המתוכנן סיפק הנאשם לשוטר 5.10 גרם חשיש בתמורה ל-800 שקלים. בתום העסקה הודיע השוטר לצעיר על מעצרו, וזה דחף אותו בניסיון לחמוק מהמעצר, אך ללא הצלחה.

כתב האישום שהוגש נגד הצעיר מייחס לו שידול, סחר והחזקה שלא לצריכה עצמית של סמים וכן שימוש בכוח למנוע מעצר. יחד עם כתב האישום הגישה המשטרה גם בקשה לעצור את הצעיר עד תום ההליכים נגדו.