התיק קורס? 3 עדות נוספות נגד ניצב בדימוס ניסו שחם חזרו בהן

לאחר גיבוש התשתית הראייתית נגד מפקד מחוז ירושלים לשעבר, הודיעו 3 עדות מפתח נוספות בתיק כי אין בכוונתן להציג את עדותן בבית המשפט. שתיים מהן אף מכחישות כעת כל קשר ביניהן לבין הניצב בדימוס. במח"ש סבורים כי המתלוננות פוחדות

האם תיק הראיות נגדו יקרוס? ניצב בדימוס ש (משטרת ישראל)

תיק החקירה נגד ניצב בדימוס ניסו שחם מתפורר: 3 עדות נוספות נגד קצין המשטרה לשעבר הודיעו לאנשי המחלקה לחקירות שוטרים כי אין בכוונתן להעיד במשפטו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

שעות לאחר הודעתה של אחת העדות הבוקר (ראשון) כי לא תעיד נגד שחם, הכריזו שלוש אחרות כי בכוונתן לנקוד בצעד דומה ולא להביא את עדותן נגד קצין המשטרה בבית המשפט.

מדובר בעדות מפתח בתיק, שגרסתן מבססות באופן משמעותי את כתב האישום נגד שחם בגין מעשים מגונים והטרדה מינית של שוטרות שעבדו תחתיו. בנימוק החלטתה, הבהירה אחת מהן כי בעיה רפואית היא שמונעת ממנה מלהציג את עדותה וכי היא אינה חוזרת בה מגרסתה.

השופט הפציר בצדדים לשוב אל הליך הגישור

עם זאת, שתי שוטרות אחרות שנמנו על העדות נגד שחם גם מכחישות כעת כל קשר מיני כזה או אחר ביניהן לבין מפקד מחוז ירושלים לשעבר.

במחלקה לחקירות שוטרים סבורים כי השינוי בעמדת השוטרות נובע מתוך פחד. שחם ופרקליטיו כבר טענות בשבועות האחרונים כי אם השופטים יעיינו היטב בעדויותיהן, הם יגלו כי אין בהן דבר וחצי דבר.

בעקבות ההתפתחויות האחרונות במצבת העדות בתיק, הפציר השופט בצדדים לשוב אל הליך הגישור שהתנהל ביניהם בחודשים האחרונים, ובמסגרתו נערכו מספר פגישות בין פרקליטיו של שחם לאנשי המחלקה לחקירות שוטרים, כאשר עד כה לא הגיעו הצדדים להסכמה.