במקום לנזקקים - התרומות שימשו לכיסוי חובות

מזה מספר שנים תורמים בכירי חברת כימיקלים לישראל את כספי השי לחגים למשפחות נזקקות. בראש השנה העבירה כיל 340 אלף שקלים לעמותת "מאיר פנים" אך גילתה כי הכסף לא הגיע ליעדו. תחילה טענה העמותה כי תקלה טכנית מונעת את העברת הכספים, אך לבסוף התברר כי התרומה שימשה לכיסוי חובות. העמותה: הכסף יועבר עד סוף החודש

התרומה לא הגיעה ליעדה. אילוסטרציה (פלאש 90)

התרומה הנכבדת לא הגיעה עד לשולחן החג: באתר האינטרנט של כימיקלים לישראל (כיל) מתגאה החברה כי "זה מספר שנים שאנו מעבירים את הכספים שנהגנו להוציא על חבילות שי לחגים למנהלים לחלוקת סלי מזון ותווי שי למשפחות נזקקות". בראש השנה האחרון היוזמה הברוכה של החברה לא הגשימה את מטרתה לאחר שכספי התרומה שהעבירה לא הגיעה לידי משפחות נזקקות, אלא שימשה לכיסוי חובות העמותה שקיבלה אותן.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בחודש ספטמבר העבירה כיל לעמותת "מאיר פנים" 340 אלף שקלים שהיו אמורים לשמש כספי תרומה לסלי מזון לראש השנה עבור משפחות נזקקות, אך לאחר העברת הכספים גילתה כיל כי העמותה לא הנפיקה את תווי הקנייה למשפחות כפי שהתחייבה. תחילה טענו בעמותת "מאיר פנים" כי תקלה בהטענת הכרטיסים המגנטיים היא שמעכבת את הספקת תווי הקנייה, אך יום לפני ערב ראש השנה הודו בעמותה כי התרומה "נבלעה" ושימשה לכיסוי חובותיה.

תובעים 280 אלף ש"ח, כימיקלים לישראל (רויטרס)


בשבוע שעבר הגישה כיל לבית משפט השלום בבאר שבע תביעה בה היא דורשת מהעמותה וממנהליה להשיב את כספי התרומה שלא הגיעה ליעדה. "התנהלותם החמקמקה של הנתבעים הובילה לכך שכספים שנועדו להגיע לנזקקים לקראת חגי תשרי לא הגיעו לידיהם גם לקראת ערב חג הסוכות", טוענת כיל בתביעה ומוסיפה: "העמותה ומנהליה הוליכו שולל את כיל למרות שהיה ברור כבר ממועד העברת התרומה כי כספים אלה ישמשו לכיסוי חובות העמותה ולא יגיעו לעולם לידי הנזקקים להם". סך הכל תובעת כיל מהעמותה 280 אלף שקלים, לאחר ש-60 אלף שקלים שתרמה הגיעו לידי מועצת ירוחם.

מעמותת מאיר פנים נמסר בתגובה: "העמותה פועלת בשיתוף פעולה עם כיל שנים רבות ללא שום תקלה. בגלל תקלה שהתחילה בבעיה טכנית התעכב משלוח הכרטיסים בזמן. לפי הוראת כיל שילמנו לשופרסל המקומי בדימונה 60 אלף שקלים בכדי שיספיקו להעביר מוצרים לחלק מהנזקקים עוד לפני החג. אנו עומדים בהתחייבותנו להעביר את יתרת הכסף לנזקקים לכל המאוחר עד לסוף אוקטובר הנוכחי. אנו מצטערים מאוד על התקלה, ומתחייבים בפני כי"ל לעשות הכל למנוע תקלה נוספת בעתיד. בהזדמנות זו אנחנו מודים בשם כל עם ישראל לראשי חברת כי"ל על תרומתם הקבועה למען נזקקים במשך כל השנה".

ליצירת קשר עם הכתב: itaiA@ch2news.tv