כך נשמע הפסיכולוג המואשם בניצול מיני

הפסיכולוג הקליני גיא דיין מואשם בביצוע עבירות מין באחת המטופלות שלו. כתב האישום נגדו מתבסס בין היתר על שיחות שהתנהלו בין דיין לבין המטופלת – שיחות שהיא הקליטה. הפרטים המלאים הותרו לפרסום לבקשת חדשות 2

גיא דיין הוא פסיכולוג קליני ידוע ומרואיין מבוקש בתכניות טלוויזיה ועיתונים, אבל מה שדיין לא מספר הוא כי רישיונו הותלה בידי משרד הבריאות אחרי שהוגש כנגדו כתב אישום חמור המייחס לו קיום יחסי מין עם מטופלת, עמה גם עישן חשיש. המטופלת, ב', פנתה למשטרה כשהיא מצוידת בהקלטות של שיחות בינה לבין דיין.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במשך יותר משנה טיפל דיין ב-ב'. אחר כך, כשמשבר אישי שלה העמיק, הם קבעו להיפגש מחוץ למרפאה - אז נוצר ביניהם קשר מיני. בשלב הזה גם הודיע לה דיין על סיום הטיפול הפסיכולוגי.

ב': אתה רוצה לגלגל או שאתה רוצה שאני אגלגל?

דיין: אני אגלגל.

ב': אז הנה, הקססה פה, סבבה?

דיין: הפעם הראשונה בחיי שאני מדליק את הג'וינט בחרת מטופל ו\או מטופלת, בין אם זה בנסיבות קליניקה ובין אם זה בנסיבות מחוץ לקליניקה.

הפסיכולוג גיא דיין הואשם במעשה מגונה בהסכמה תוך ניצול יחסי מטפל-מטופל ובבעילה אסורה בהסכמה תוך ניצול יחסי מטפל-מטופל. כתב האישום הוגש כנגדו כבר לפני חודשים, אבל רק אחרי פניית פרקליטי חדשות 2 ישגב נקדימון ודקלה בירן, הותר לפרסם את הפרשה.

דיין: על כך ההלקאה העצמית. על מה אני מלקה את עצמי, על זה שאני נמשך אלייך? לא. על זה שאני חי את חיי הזדוניים שלא מתחשבים במונוגמיה? לא. הייסורים שלי הם בעיקר מהמקום הזה, מהמקום שאני יודע שאין דבר יותר כואב מלפגוע במישהו שאתה רוצה לעשות לו טוב, לא משנה באיזה וריאציה.

"היא ביקשה מעורך דין לכתוב לו מכתב ובו דרשה 700 אלף שקל פיצויים", אומר עו"ד עופר בר-טל, פרקליטו של דיין. "לאחר שסירב לשלם לה היא ירדה ל-350 אלף שקל פיצויים ולאחר שסירב גם לסכום הזה, רק אז היא הגישה את התלונה שלה במשטרה".

ב': גיא, אתה היית מטפל שלי ואכפת לי ממך, אבל מצבי המנטלי הידרדר מרגע היותנו לא מטפל ומטופל. בחרת להיות איתי.

דיין: נכון.

ב': בצוק, באוטו כשהתנשקנו. בחרת להיות איתי. במלון במרידיאן, כששכבנו. וזה היה בטיימינג שאני הייתי פשוט גמורה.

דיין: את צודקת. אולי אני הפעם פשוט אסרס את עצמי. דרך אגב, אני כן מסרס את עצמי, לא פיזית. אפילו הייתה אחת במעונות, מה היא לא עשתה המסכנה, מה היא לא עשתה, לא היה לה שום סיכוי, אני כבר חודש מסורס כמו איזה מניאק שחתכו לו את...

ב': למה?

דיין: כי אני לא מסוגל, אני כמו סריס בימי הביניים.

"אני חושבת שכל הניסיון להפוך אותה לסחטנית הוא בזוי", אומרת עו"ד כנרת בראשי, פרקליטתה של ב'. "אנחנו לא נאפשר להשתמש באיזשהו קמפיין ביבים או ניסיון להניא אותה מלמסור עדות כמו שהיא אמורה לעשות בקרוב מאוד בבית המשפט".