"שקרן ומניפולטיבי". מה חושב פרקליט המדינה לשעבר לדור על הרב פינטו?

חשיפת תכתובת דואר אלקטרוני שניהלו עו"ד משה לדור והיועץ המשפטי לממשלה יהודה ויינשטיין, מציגה את דעתו האישית של פרקליט המדינה לשעבר על הרב יאשיהו פינטו. בתכתובת שפורסמה במהדורה המרכזית, לא חסך לדור בביקורת נגד הרב

"יש ראיות נגדו על היותו עבריין ושקרן", ה

בצל טענות מקורביו של הרב יאשיהו פינטו על כך שלא העביר לתת-ניצב אפרים ברכה כספי שוחד, פורסמו הערב במהדורה המרכזית (שלישי) תכתובות מייל בין פרקליטו המדינה לשעבר משה לדור לבין היועץ המשפטי לממשלה יהודה ויינשטיין החושפות את דעתם על הדינמיקה שבין השניים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בחלקה הראשון של ההתכתבות בין השניים, שוטח לדור את עמדתו בסוגיית פינטו, ואינו חוסך בתיאורים באשר לאופיו של הרב וליציבות הגרסה שמסר במשטרה. "יש לנו ראיות למכביר על היותו של פינטו עבריין (בכספים), שקרן (בגרסותיו) ומניפולטיבי ומתוחכם ביותר בהתנהלותו", כתב לדור לויינטיין. "גירסתו של פינטו מתרסקת ממש אל מול מבחני ההיגיון והשכל הישר".

בהמשך ההתכתבות, תוהה לדור באשר לסיבה שהובילה את קצין המשטרה להפוך את עורו ביחס לפינטו, שנהג עד כה להעניק לו תמיכה כספית. "היעלה על הדעת שפתאום ללא מניע יתהפך ברכב על רבו התומך (ושלו הוא סוגד) ולפתע ייצא למסע המפליל את הרב?", שואל פרקליט המדינה. "(לפתע) ידווח על הצעה/נתינה כספית (שוחדית), כשבעבר כבר קדמו לה תמיכות כספיות אישיות?".

מוקדם יותר היום הודיעו שלושה מפרקליטיו של הרב על התפטרותם מייצוגו המשפטי, זאת שלושה שבועות בלבד לאחר שהצליחו להשיג עבורו את הסדר הטיעון המדובר. על פי ההסדר אמור היה פינטו להודות במתן כספי שוחד של 400 אלף שקלים לתת-ניצב ברכה, בהצעת שוחד בסכום דומה ובשיבוש מהלכי משפט.

התפטרותם באה ככל הנראה בעקבות ריאיון שהעניקה בימים האחרונים רעייתו של הרב לתקשורת, זאת בניגוד גמור לסעיפי ההסכם שעליו חתמו מול הפרקליטות בעניינו.