תביעה בשל התקלה במעבר לשעון החורף

לקוחה שאיחרה לעבודה בשל התקלה במעבר לשעון החורף בשבוע שעבר הגישה תביעה ייצוגית נגד "גולן טלקום" ודרשה מהחברה פיצויים בסך 143 מיליון שקלים. לטענת התובעת, החברה ידעה על התקלה אך לא עדכנה את לקוחותיה

השעון המעורר לא פעל (AP)

ישראלים רבים נשארו לישון שעה נוספת בשבוע שעבר, לאחר שהטלפון החכם שלהם עבר בטעות לשעון חורף, והשעון המעורר שלהם איחר לצלצל. אתמול (שני) הגישה לקוחה של "גולן טלקום" בקשה לתביעה ייצוגית נגד חברת הסלולר בטענה כי החברה התרשלה בכך שלא יידעה את לקוחותיה בדבר אפשרות התקלה. התובעת דורשת מ"גולן טלקום" לפצות את לקוחותיה בסכום של כ-143 מיליון שקלים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לדברי התובעת, תושבת אשקלון, היא כיוונה את השעון המעורר שבטלפון החכם שלה במוצאי יום כיפור לשעה 6:30. בשעה 7:00 היא התעוררה באופן עצמאי והופתעה לגלות שהשעון המעורר לא פעל. כתוצאה מהמעבר האוטומטי איחרה התובעת לעבודה ונגרמו לה, כמו לישראלים רבים, הפסדים כספיים ועוגמת נפש.

"הבעיה הייתה ידועה לחברה" (חדשות 2)


"'גולן טלקום' זלזלה בזמנה של התובעת ולא יידעה אותה אודות אפשרות קרות התקלה והאופן בו ניתן להתגבר עליה", טענה התובעת והוסיפה: "בעיית עדכון שעון החורף הייתה ידועה לחברה שכן בשנה שעברה היא שלחה מסרונים המתריעים על התקלה ועל אופן ההתמודדות איתה".

מגולן טלקום נמסר בתגובה: "עד לרגע זה לא התקבלה במשרדי 'גולן טלקום' שום תביעה או פנייה בנושא. כשתתקבל נלמד אותה ונגיב".