שניים מפרקליטיו של הרב פינטו התפטרו

הריאיון של הרבנית דבורה פינטו גרר ביקורת רבה מצד גורמים בפרקליטות, שאיימו לבטל את הסכם המדינה עם הרב פינטו בפרשת "הרב והניצב". ימים ספורים לאחר הריאיון הודיעו שניים מעורכי דינו של פינטו על הפסקת ייצוגו של הרב, שצפוי להודות במתן שוחד

תפנית נוספת בתיק המשפטי הפתלתל (יוסי זליגר, פלאש 90)

הריאיון הבלעדי הוביל לטלטלה בייצוג המשפטי של הרב פינטו: עורכי הדין משה מזור ורועי בלכר, ממשרד עורכי דין זליגמן ושות', הודיעו היום (שלישי) רשמית לבית המשפט המחוזי בתל אביב על התפטרותם מייצוגו של הרב יאשיהו פינטו בפרשת מתן השוחד לתנ"צ אפרים ברכה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מטעם עמותת "שובה ישראל" שבראשה עומד פינטו נמסר כי "משרד עורכי-דין זליגמן ושות' סיים את עבודתו וכפי שנקבע מלכתחילה הוא לא ילווה את הרב יאשיהו פינטו בדיונים בבית המשפט. הרב ומשפחתו החליטו מבעוד מועד כי עו"ד אייל רוזובסקי, הידוע באמינותו ומקצועיותו, ייצג אותו בהליך כאשר זה יגיע לבית המשפט. עו"ד רוזובסקי יסתייע בפרופ׳ אלן דרשוביץ".

ההתפטרות של עורכי הדין מגיעה ימים לאחר הריאיון הבלעדי שהעניקה לחדשות 2 רעייתו של הרב, דבורה פינטו, שבו שללה למעשה הרבנית סעיף אחר סעיף את הסדר הטיעון שעליו חתם הרב במסגרת הסכם עד המדינה שבו אמור פינטו להעיד נגד ניצב מנשה ארביב, החשוד בקבלת טובות הונאה.

במהלך הריאיון טענה פינטו כי בניגוד לכתב האישום במתן שוחד בו הודה בעלה, מתן הכספים על ידה שתועד במצלמות הנסתרות של משטרת ישראל לא היה מתן שוחד אלא סיוע כספי ללא תמורה לתנ"צ ברכה. עוד הוסיפה הרבנית כי הסיבה העיקרית בעקבותיה החליט הרב לחתום על הסדר טיעון הייתה הכוונה לחלץ את רעייתו מחקירה וכתב אישום בפרשה.

הריאיון שעורר סערה. הרבנית פינטו (חדשות 2)

"פינטו הפר סעיף בהסכם עד המדינה"

גורמים בפרקליטות מתחו ביקורת על הריאיון ואף העבירו מסרים לסביבתו של פינטו ולעורכי דינו כי אם יחזור בו הרב מההודאה בסעיפי האישום כחלק מהסדר הטיעון, תישקל אפשרות לבטל את ההסכם. פרט לכך, עצם קיום הריאיון היה בבחינת הפרת הסכם עד המדינה, שכן אחד הסעיפים שעליהם חתם הרב כולל התחייבות מצידו שלא להתראיין - הוא, מי ממקורביו או באי כוחו.

גורמים המעורים בתיק אומרים היום כי את הסעיף הזה הפר הרב בבוטות כששלח את אשתו להתראיין ולמעשה לשלול את הסדר הטיעון, ולחזור בו מסעיפי האישום אותם אישר.

"אני יודעת שכבוד הרב החליט ללכת על הסדר טיעון, אבל זו לא הייתה דעתי. הייתי רוצה שילך למשפט וייתן לנו את האפשרות להרחיב ולהסביר מה היה הקשר בינינו לבין אפרים ברכה. עד כמה הוא היה קרוב, כמו בן משפחה", אמרה בריאיון. לדבריה, העברת הכסף - למעלה מ-400 אלף שקלים - נבעה מבקשה של ברכה: "הוא היה צריך וקיבל מה שהיה צריך".