מצלמות האבטחה חשפו: המתלונן - גנב סדרתי‎

ההרשעה שהפכה לזיכוי: אדם שנהג לגנוב סחורה שוב ושוב מרשת של מרכולים התלונן כי באחת הפעמים דרש בעל הרשת את חובו ותקף אותו באגרופים. בית המשפט הרשיע את הבעלים בתקיפה ושלח אותו למאסר, אבל אז שלף עורך הדין את סרטוני מצלמות האבטחה

בית משפט השלום בירושלים זיכה בעל רשת מרכולים מוכרת בעיר מעבירות של תקיפה, שבגינן הורשע, לאחר שזה הצליח להוכיח כי המתלונן על התקיפה הוא גנב סדרתי שנהג לפקוד את סניפיו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ראשית הפרשה לפני כשבע שנים, אז הגיע המתלונן לאחד המרכולים שבבעלות הנתבע והחל להעמיס מכל טוב. לאחר שצבר לעצמו עגלת קניות גדושה ומכובדת, נצפה המתלונן כשהוא יוצא איתה ממתחם החנות מבלי ששילם על תכולתה.

האיש נתפס והוזהר, אך לאחר מספר חודשים שב על אותו התרגיל בסניף אחר של הרשת - גם אז נתפס. כשהוא שרוי במבוכתו, הציע המתלונן להפקיד במקום את תעודת הזהות שלו כערבון לתשלום. מנהל המרכול נעתר להצעה - אך זה לא שב. בפעם השלישית שבה נתפס האיש על חם, הוזעקה גם משטרה למקום ועצרה אותו.

כעבור שנה, פגש בעל רשת המרכולים במתלונן, שטרם הסדיר את חובו. חילופי הדברים בין השניים הפכו תוך דקות לחילופי מהלומות, שבעקבותיהן הגיש בעל החוב תלונה נגד בעלי הרשת בגין תקיפה. בדיון שנערך בבית משפט השלום בנושא, הרשיעו השופטים את בעל הרשת במיוחס לו ואף גזרו עליו שיש חודשי מאסר בפועל.

עו"ד אריאל עטרי (יח"צ)

בעל הרשת זוכה, המתלונן הורשע

בעל הרשת החליט לערער על גזר הדין לבית המחוזי בעיר, וזה קיבל את בקשתו. במהלך המשפט החוזר, חשף עו"ד אריאל עטרי המייצג את בעל המרכולים את סרטוני האבטחה, שבהם נראה המתלונן בשעת מעשה בסניפי המרכולים שאותם פקד.

בעקבות חומר הראיות ולנוכח הפערים בעדותו של המתלונן, החליט בין המשפט לזכות את בעל הרשת כליל מכל אשמה, ולהרשיע את המתלונן בגניבה.

"זיכויו המוחלט של הנאשם הוא תוצאה של חקירתו הנגדית של העד שלימדה כי מדובר בשקרן סדרתי",  טען סנגרו של בעל רשת המרכולים, עו"ד עטרי.  "במהלך חקירת עד תביעה המרכזי הפתענו אותו עם הראיות החדשות שאספנו ותגובותיו בבית המשפט לא הותירו ברירה אלא לזכות את הנאשם זיכוי מוחלט מהעבירות החמורות שיוחסו לו בכתב האישום".