אישום: פרץ ואיים במזרק נגוע בנגיף HIV

חסר בית נאשם כי פרץ לשתי דירות ברחובות ואיים על הדיירים כי ידקור אותם במזרק נגוע בנגיף הגורם למחלת האיידס. גם לאחר מעצרו לא חדל הגבר מהתנהגותו הפרועה: בעת ששהה בתחנת המשטרה גנב טלפון נייד של שוטרת. לאחר מכן אושפז בבית החולים, שם ירק על השוטר שהשגיח עליו והשליך עליו מיכל שתן

איים במזרק נגוע. אילוסטרציה (רויטרס)

פרקליטות מחוז מרכז הגישה הבוקר (ראשון) לבית המשפט המחוזי בלוד כתב אישום נגד גבר חסר בית בן 33, המייחס לו שני מעשי שוד במהלכם איים על קורבנותיו במזרק נגוע בנגיף HIV, אותו הוא נושא. לאחר מעצרו אושפז הפורץ, ובמהלך אישפוזו השליך על שוטר שהשגיח עליו מיכל שתן.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי כתב האישום, לפני כשבועיים פרץ חסר הבית למחסן של דירת מגורים ברחובות. אחד מדיירי הבית הבחין בפורץ, ניגש אליו ושאל אותו לפשר מעשיו. חסר הבית שלף ממכנסיו מזרק נגוע ב-HIV ואיים על הדייר כי אם לא יעביר לידיו 100 שקלים, ידקור אותו. הדייר, שלא איבד את עשתונותיו, לקח את חפירה והבריח את הפורץ שגנב בדרכו החוצה 25 שקלים.

הדייר הבריח את הפורץ. אילוסטרציה


באותו היום פרץ חסר הבית לדירה נוספת ברחובות, הפעם דרך החלון. גם במקרה הזה, לאחר שהדיירים הבחינו בפורץ הוא איים עליהם באומרו כי הוא נושא אקדח, ודרש מהם לתת לו את האופניים החשמליים שברשותם. "לאחר שהדייר הבחין כי אין אקדח בידי הנאשם, הוא נאבק עימו תוך שהוא מרתק אותו לרצפה", תואר בכתב האישום שהוגש באמצעות עו"ד שחף קלינמן שמעוני. "בשלב זה התרומם הנאשם, הוציא מזרק מכיסו ואיים על הדייר: 'אתה עושה שטות, אני חולה איידס ואני אדקור אותך'". בשל האיומים שיחרר הדייר את הפורץ, שברח מהמקום כשהוא רוכב על האופניים.

לאחר מעצרו אושפז הפורץ בבית החולים קפלן ברחובות. במהלך האישפוז הוא התעמת עם השוטר שהשגיח עליו, ירק והשליך עליו מיכל מלא בשתן. נוסף על כך, בעת מעצרו גנב הנאשם טלפון נייד של שוטרת שהשאירה את המכשיר על שולחנה והחביא אותו בנעליו.

יחד עם כתב האישום הגישה הפרקליטות גם בקשה לעצור את הנאשם עד תום ההליכים נגדו, לאחר שצבר לחובתו עבר פלילי עשיר בעבירות רכוש וסמים.