דודי אפל משתחרר: קוצר עונשו של איש העסקים

ועדת השחרורים החליטה לנכות שליש ממאסרו של איש העסקים, שהורשע בעבירות שוחד ונשפט ל-3.5 שנות מאסר. הוא צפוי להשתחרר מכלא מעשיהו כבר בסוף החודש

דודי אפל משתחרר. ארכיון

ועדת השחרורים שליד שירות בתי הסוהר קיבלה היום (חמישי) את בקשתו של איש העסקים דודי אפל והסכימה לנכות שליש ממאסרו. לפי כך, צפוי אפל להשתחרר מכלא מעשיהו כבר בסוף אוקטובר.‎

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ביולי 2010 גזר בית משפט השלום בתל אביב שלוש שנות מאסר וחצי על דודי אפל, שהורשע לפני בשלוש עבירות שוחד, הקשורות לחברות בנייה שבשליטתו. בנוסף הוטל על אפל קנס בסך מיליון שקלים ועונש מאסר על תנאי של 18 חודשים.

אפל, ממקורביו של ראש הממשלה המנוח אריאל שרון, כונה אז על-ידי הפרקליטות "תמנון רב זרועות", המחזיק בקשרים קרובים לצמרת השלטון. בפרקליטות ביקשו אז לגזור עליו אף עונש ממושך יותר של שש שנות מאסר בפועל.

נוכה שליש מעונשו. ארכיון (חדשות 2)

השופטים מרדכי פלד, דניאל בארי וגיליה רביד קבעו בגזר הדין, כי אפל פעל לקבלת תמיכתם של ראשי הרשויות המקומיות לוד וגבעת שמואל, של פקידים בכירים במינהל מקרקעי ישראל ושל עובדי ציבור אחרים, שהייתה או עשויה הייתה להיות להם נגיעה לענייניו העסקיים, לשם קידום ענייניו העסקיים והחברות שבשליטתו.

בין היתר, נקבע כי אפל העביר באמצעות מתווך שוחד של עשרות אלפי שקלים לבני רגב, ראש עיריית לוד לשעבר, וזאת במהלך מערכת הבחירות של שנת 1998. באוגוסט 2012, אחרי שבית המשפט קיבל את בקשתו לדחיית ריצוי העונש, נכנס אפל לכלא מעשיהו ומאז הוא מרצה שם את עונשו.