בוטל זיכויו של קב"ט שהואשם בהטרדות מיניות

תיק ההטרדות המיניות עומד להיפתח שוב: אל"מ במיל' אריה איטח, קצין הביטחון של עיריית אשדוד שהואשם בהטרדה ומעשים מגונים בעובדות, צפוי לשוב לבית המשפט, אחרי שהוחלט לקבל את ערעור המדינה ולבטל את זיכויו. בית המשפט המחוזי הכריע בנוסף כי לא ייחשף שמו של המקור שהוביל לאישומים

אילוסטרציה (shutterstock)

בית המשפט המחוזי בבאר שבע קיבל היום (רביעי) את ערעור המדינה והפך את ההחלטה לזכות את אלוף משנה במילואים אריה איטח, קצין הביטחון של עיריית אשדוד, שהואשם בהטרדה מינית ומעשים מגונים בשלוש עובדות בעירייה. כמו כן בוטלה החלטת בית משפט השלום לחשוף את המקור בפרשה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במהלך הדיון בתיק ביקשה ההגנה לחשוף את זהותו של המקור שהביא לאישומים נגד איטח, בטענה שזו תבסס את טענותיה. בעקבות הבקשה בית המשפט עיין בחומר הגלוי והחסוי בתיק וזימן ללשכתו שני קציני מודיעין ואת התובעת.

לאחר המפגש והעיון בחומרים הוציא בית המשפט החלטה מורחבת חסויה והחלטה מקוצרת גלויה שהועברה לסניגוריה ולתביעה. בהחלטה המורחבת נומק מדוע יש צורך לחשוף את שמו של המודיע, ולטענת ההגנה, גם נקבע כי יש בעיתייות בעדותן של המתלוננות נגד איטח.

הפרקליטות סירבה לחשוף את שם המקור ולכן הסכימה לזיכוי הנאשם. אלא שאז התחרטה הפרקליטות והחליטה לערער לבית המשפט המחוזי על ההחלטה - ערעור שהסתיים היום בביטול הזיכוי, ביטול החלטת בית המשפט לחשוף את המקור, והחזרת התיק לדיון בבית משפט השלום מאותה נקודה שבה הופסק ההליך.

"קצין שהוא מלח הארץ"

"זו פסיקה שגויה משפטית ועובדתית והיא תעמוד כבר בימים הקרובים לבחינת בית המשפט העליון", אמר סנגורו של איטח, עורך הדין מנחם רובינשטיין בתגובה להחלטה. "יש כאן סוגיה משפטית שעדיין לא הוכרעה: מה צריך לקרות כשהמדינה חוזרת בה מכתב אישום נגד נאשם ומסכימה לזיכויו, ולאחר מכן מערערת על הסכמתה?".

אריה איטח הוא אב שכול שאיבד את בנו בלבנון לפני 14 שנה. ב-2010 נקשר שמו בפרשת הטרדות מיניות ומאז טען כי נתפר לו תיק. "האדם היחידי שמאוד כואב לי עליו הלב זה אריה איטח", צין עורך הדין. "הוא מלח הארץ אדם, אב שכול, קצין בצבא עם רקורד ולא מגיע לו כל הסיפור הזה שבכלל לא היה צריך לכתב אישום. כואב לי הלב שהוא הולך להמתין עוד קצת במקום לסגור את העניין הזה וללכת".