נדרשה לעבור צילומי רנטגן ונאלצה להפיל את עוברה

מ', אישה בשנות ה-30 לחייה עברה תאונת דרכים ונדרשה לעבור בדיקת רנטגן. למרות שהתריעה כי היא עשויה להיות בהיריון, בדיקה שעברה בבית החולים טענה אחרת. הקרינה שנחשפה אליה מהצילומים שעברה גרמה לצוות הרפואי לבקש ממנה לעבור הפלה לאחר שהתברר שהיא אכן הרה. כעת היא דורשת מיליונים

אילוסטרציה (אימג'בנק - gettyimages)

בת 35 נאלצה להפיל את עוברה לאחר שעברה מספר רב של בדיקות רנטגן בבית החולים סורוקה בבאר שבע. בכתב תביעה שהגישה לאחרונה באמצעות פרקליטיה, היא טוענת שבוצעה בה בדיקת היריון רשלנית כשהגיעה לחדר המיון ואילו הייתה מקבלת טיפול ראוי, ניתן היה למנוע את מות העובר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מ' נפצעה בתאונת דרכים לפני כשנתיים, ופונתה לבית החולים הבאר שבעי, שם לטענתה עדכנה את צוות המיון כי היא מעריכה שהיא בהיריון. אך בבדיקת שתן שבוצעה לה לטענתה באופן רשלני, נמצא כי היא אינה בהריון. בעקבות התוצאה השלילית, מ' הופנתה לביצוע 8 צילומי רנטגן באזור האגן לצורך הערכת נזקי התאונה.

חמישה ימים לאחר התאונה, ביצעה הצעירה בדיקת שתן נוספת, שבה נמצא כי היא אכן הייתה בהריון. בעקבות זאת, גניקולוג קופת החולים הפנה אותה לוועדה מיוחדת שהמליצה לה על הפסקת ההיריון, היות ובכמות הצילומים הרבים שביצעה בבית חולים הייתה קרינה שעלולה לסכן את העובר ולגרום למומים שונים. שלושה שבועות לאחר התאונה היא ביצעה הפלה.

עורך הדין ברק אביבי (סטודיו תומאס)

"המקרה הקשה השפיע ועדיין משפיע על מ' מבחינה פיזית ונפשית", מציין עו"ד ברק אביבי ממשרד בארי, קפלן ושות', שבאמצעותו היא הגישה השבוע תביעה בסך 2.5 מיליון שקלים נגד החברה שביטחה את כלי הרכב שבו נהגה. עוד הוסיף אביבי בשיחה עם חדשות 2 Online כי "בעקבות התאונה השתנה כל אורח חייה של התובעת, שסובלת מכאבים פיזיים וממצב נפשי קשה מאוד בעקבות הפלת העובר. חייה השתנו ללא הכר".

עוד נטען בכתב התביעה כי מדובר "בצעירה נשואה ואם לשני ילדים, היא מעוניינת להביא לעולם ילדים נוספים וחוששת כי לא תוכל להיכנס שוב להיריון". עו"ד אביבי ציין כי "כיוון שהאבחון השגוי בוצע בבית חולים סורוקה לאחר שהובהלה לשם היישר מזירת תאונת הדרכים, התביעה מופנית בהתאם לחוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים כנגד חברת הביטוח של הרכב בו נהגה".

מחברת הביטוח מנורה מבטח נמסר בתגובה כי: "החברה אינה מתייחסת בכלי התקשורת לתביעות המתנהלות בבית המשפט".

מהמרכז הרפואי סורוקה נמסר בתגובה כי "כתב תביעה לא הועבר לבית החולים. במידה ויתקבל כתב תביעה נגיב כמקובל במסגרות המתאימות".

לפניות לכתב: yossiZ@ch2news.tv