הצתה לעיני המצלמות: שפך חומר דליק וגרם למותו של בן 14

סכסוך על דוח חנייה הסתיים בהצתה: מוסטפא אגברייה, תושב אום-אל פאחם זעם על דוח חנייה שקיבל על מכונית שמכר לבעל המכולת. בתגובה הוא שפך חומר דליק על החנות והצית. בדליקה נספה נער בן 14 שישן בקומה השלישית. אתמול הוא נשפט ל-3.5 שנות מאסר בלבד. מצלמות האבטחה תיעדו את האירוע

מוסטפא אגברייה, תושב אום אל-פחם, עבריין מוכר בתחום הרכוש שהשתחרר מהכלא רק חמש שנים מוקדם יותר, תועד ברגעים שבהם הוא מגיע מצויד בחומר דליק ומצית חנות מכולת בבעלות תושב הכפר ברטעה הסמוך לכפר קרע.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

תוך דקות אחדות האש התפשטה ואחמד אלסילאווי בן ה-14, שישן בקומה השלישית במבנה, מצא את מותו. ההצתה הקטלנית נבעה מסכסוך על דוח חנייה שקיבל אגברייה על מכונית שמכר לבעלי המכולת.

במהלך המשפט הקצר, התנהלו מגעים לסולחה, בין משפחת הנער שנספה ובין משפחת הנאשם - אך אלה לא צלחו. אגברייה הודה והורשע בהצתה ובגרימת מוות ברשלנות. אתמול (שלישי) גזר בית המשפט המחוזי בחיפה את דינו- ארבע שנים ו-3 חודשי מאסר, מהם תנוכה תקופה של חצי שנה, בה ישב אגברייה במעצר.

מוסטפא אגברייה. 3.5 שנות מאסר (חדשות 2)

"לא ידעתי שיש שם ילד"

"לא ידעתי שיש שם בנאדם, זה בכלל התרחש במרחק רב ממני", אמר אגברייה אחרי גזר הדין. "אני מתנצל על מה שקרה. אני רוצה לומר למשפחה שאלוהים ירחם על הילד, ואם הם רוצים אחד מהילדים שלי, שיבואו ייקחו אחד מהם".

בשלב הטיעונים לעונש דרשה הפרקליטות מתחם ענישה שנע בין 6 ל-10 שנות מאסר. אולם השופט משה גלעד, בחר להקל בענישה ואגברייה ישוחרר בעוד כ-3.5 שנות מאסר.

השופט גלעד נימק את החלטתו, בכך שההצתה בוצעה במתחם עסקים ולא מגורים והתחשב בכוונת הנאשם להביע חרטה על הדברים. "מדברי הנאשם התרשמתי כי הנאשם לפחות החל להבין ולהפנים את חומרת מעשיו ולגלות ניצני חרטה אמיתית", כתב השופט גלעד בפסק הדין.

ישלם למשפחה 100 אלף ש"ח

במסגרת הפסיקה, קבע בית המשפט כי אגברייה יחוייב לפצות את משפחתו של הנער. אגברייה, שגרם למותו של בן ה-14, יאלץ להעביר לחשבון משפחתו סכום של מאה אלף שקלים.

עו"ד אורן שפקמן, סנגורו של אגברייה, הביע סיפוק מהחלטת בית הדין להקל בעונשו. "הנאשם לא התכוון לתוצאה הטרגית - להביא למותו של אותו קטין", טען שפקמן. "בסופו של יום אני חושב שבית המשפט עשה את החשבון, ראה את כל הנסיבות בתיק ואני חושב שהעונש שלו בנסיבות העניין הוא נכון וראוי".